Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Başkanı Avukat Merve Kır, Bartın’da 10 yaşındaki çocuğu önünde kocası Metin Ar tarafından katledilen Arzu Ar’ın aramızdan ayrılışına isyan etti. Üzüntüsünü sosyal medyada yaptığı bir paylaşım ile de gösteren Kır, kadın cinayetlerine ‘Artık yeter!’ dedi. 
Kır’ın açıklaması şöyle: 
“Lanet olsun diyorum, yine lanet olsun. Bir kız kardeşimiz daha canice katledildi. Hem de Bartın ilinde Arzu Ar. Hem de boşanmaya çalıştığı eşi tarafından katledildi. Ne tesadüf değil mi? Bir sürü benzer hikaye gibi. İnanır mısınz on yaşındaki çocuğun gözleri önünde defalarca bıçaklanarak kat edildi. Arzu defalarca polise, mahkemeye, savcıya gitti. Dediki kocam beni öldürecek. Sonra kocasını sekiz ay hapise attılar. Sekiz ay sonra ne olduysa, ne değiştiyse adli kontrol hükümleri ile serbest bırakıldı. Serbest bırakılmasından iki gün sonra Arzu’yu katletti. Arzu artık aramızda yok. Bunun sorumlusu kimler, kimleri cezalandırmalıyız? Neleri değiştirmeliyiz, artık yeter!”

YİĞİT: "BÜYÜK KARADON SEÇİMİ KAZANDI" YİĞİT: "BÜYÜK KARADON SEÇİMİ KAZANDI"

Olay Neydi? 

Karısını tehdit ettiği için cezaevine giren ve iki gün önce serbest bırakılan 49 yaşındaki Metin Ar, boşanmak isteyen 33 yaşındaki Arzu Ar'ı evladının gözü önünde bıçaklayarak katletmişti. Metin Ar'ı etraftaki vatandaşlar yakalayıp etkisiz hale getirmişti.