Memleket Partisi parti sözcüsü Gülhan Çetin,  “5. sırada yer alan Vekil Adayı Cem Saygı nedeniyle basında yer alan haberlere ilişkin olarak söyleyebileceğimiz herhangi bir şey yoktur. Genel Merkezimiz tarafından konuyla ilgili başlatılan soruşturma tamamlanmadan bir açıklama yapmamızın etik olmadığınn düşünüyoruz”dedi. Öte yandan konuşan Listeye itiraz edeceklerini ifade eden milletvekili adayı Yalçın, “Birinci sırada ki adayımız Almanya’da. Sanırım 10 gün kala gelecek. Üyelik kaydı var.  Tüm sorumluluk genel merkezde ki arkadaşlar. Bu sıralama için ayrıca 19 Nisan’a kadar itiraz edeceğim” dedi. 


Memleket Partisi parti sözcüsü Gülhan Çetin,  sosyal medyada  dansıyla gündem olan Cem Saygın’ın saf bir Anadolu çocuğu olduğunu söyleyerek, “Değerli basın emekçileri, bildiğiniz üzere seçim süreci başlamıştır. Ve tüm siyasi partiler, milleti temsil etme yetkisini verecekleri vekil adaylarınıda kamuoyu ile paylaşmışlardır. 


Her seçim arefesinde olduğu gibi, vekil adayları hakkında, örgüt ve halk tarafından olumlu veya olumsuz eleştiriler
yapılmaktadır. Velhasıl bu durumun oluşmasıda seçim sürecinin alışılagelmiş normalidir. Değerli basın emekçileri
Son günlerde, Zonguldak Memleket Partisi' nin Vekil Adaylarına karşı gerçekleşen olumsuz tepkiler nedeniyle bu açıklamayı yapmamız gerektiği inancı ile sizleri İl Başkanlığmıza davet ettik. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın
Muharrem İnce' ye, yoğun mesaisi nedeniyle ulaşamıyoruz. Öncelikle, Partimizin Zonguldak vekil adaylarının  sıralamasının tümü Genel Merkezimiz tarafınca gerçekleşmiştir.
5. sırada yer alan Vekil Adayı Cem Saygı nedeniyle basında yer alan haberlere ilişkin olarak söyleyebileceğimiz herhangi bir
şey yoktur. Genel Merkezimiz tarafından konuyla ilgili başlatılan soruşturma tamamlanmadan bir açıklama yapmamızın etik
olmadığını düşünüyoruz. Soruşturma tamamlandığında sonucu sizlerle paylaşacağız. Cem Saygı saf bir Anadolu çocuğu gibi gözüküyor. Cem Saygı'yı konuşmak gereksiz ve anlamsızdır. 

KİMSEYE KIRGINLIĞIM YOK

Memleket Partisi ikinci sıra milletvekili Mukadder Yalçın, “Öncelikle sözlerime şöyle başlamak istiyorum. Geldiğimiz süreçte tüm partilere genel başkanlara adaylıkları hayırlı olsun diliyorum. Genel Merkezimizin takdiridir. Beni ikinci sırada göstermesi onur kaynağıdır. Ancak kırgınmıyım, hiç bir şekilde genel başkanıma kırgın değilim. Kırgın olduğum bazı gerçekler var. Şuan için iki milletvekili çıkarmak istiyoruz. 500-600'e yakın üyemiz var. Bizde kayıtlı olan 10  cilt üyelik kaydımız var. Şöyle söyleyim o konuda değerlendirme yapmak istemiyorum. Kendimiz için ilerleyen zamanda açıklamalarım olacak. Birinci sırada ki adayımız Almanya’da. Sanırım 10 gün kala gelecek. Üyelik kaydı var.  Tüm sorumluluk genel merkezde ki arkadaşlarda. Bu sıralama için ayrıca 19 Nisan’a kadar itiraz edeceğim”dedi.

Haber: Batuhan DARAKCI