Muharip Gaziler Derneği Başkanı Necmettin Cantaş, 
Türkiye'de en son Kore gazilerinin kaldığını ve 15-20 yıl içerisinde Türkiye'de artık Gazi kalmayacağına işaret etti.

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Mustafa  Sarıoğlu ise, her iki dini bayramda verilen Bayram ikramiyesini 2.000 lira yükseltildiğini ancak bunun yetersiz olduğunu belirterek Kurban bayramında daha da artış beklediklerini ifade etti.


MHP Zonguldak 1.sıra Milletvekili adayı Murat Kotra yaptığı açıklamada, "Bugün çok yoğun bir ziyaretlerimiz oldu önce üzülmezdeki sanayi sitesini ziyaret ettik Sabah saatlerinde erken Tüm esnafımızın tek tek ulaştık ellerini sıktım desteklerini istedik oylarına talip olduk. Çok şükür. Elimizden ne geliyorsa her türlü çabayı zaten biz 2018'den beri Zonguldak ile ilgili çalışmalarımızı düzenli olarak yerine getiriyoruz Yani bugün yapmış olduğunuz çalışma aslında 2018'de başladı biz Merkez yönetim kurulu üyesi olarak ve teşkilatlarımız olarak zaten arkadaşlarımız 5 milletvekili adayı zonguldaklar biz çalışmalarımıza devam ediyoruz şimdiden söylemek istersiniz' dedi

MHP 3.Sıra Milletvekili adayı Özlem Taşkın da, Zonguldak'ta kendilerine olan teveccühün her geçen gün arttığını ifade etti.