Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bugün Zonguldak’ta kiaçılış programı kapsamında  Bülent Ecevit Üniversitesi’ne de ziyarette bulundu.

Zonguldak’taki Saime Toptan Sosyal Bilimler Lisesi ve Devrek’teki Mekekler Köy Yaşam Merkezinin açılış organizasyonu vesilesiyle sabah saatlerinde Ankara’dan Zonguldak’a hareket eden Sayın Mahmut Özer, saat 11.00’de Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz tarafından Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Selim Alan ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in de aralarında bulunduğu il protokol üyeleriyle birlikte karşılandı.

Valilik Binasında bir süre kalan Mahmut Özer, burada Vali Tutulmaz ve beraberindeki protokol üyeleriyle yaptığı sohbetin ardından saat 11.30’da Zonguldak’ta bu yıl eğitim öğretim faaliyetine başlayan Saime Toptan Sosyal Bilimler Lisesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Zonguldaklı siyasetçi Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan’ın da katılım gösterdiği açılış töreninde konuşan Sayın Özer, lisenin Zonguldak iline ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunurken, öğrencilere de güzel bir eğitim öğretim yılı diledi.

Açılış töreninden sonra Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine hareket eden Mahmut Özer’i ve beraberindeki Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ı Rektörlük Binasının önünde Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal ve Daire Başkanları karşıladı. Rektörlük Binası önündeki karşılamanın ve toplu fotoğraf çekiminin ardından Rektörlük makamına geçen Mahmut Özer ve Mustafa Tutulmaz, burada Rektör Özölçer ve Rektör Yardımcısı Bakkal ile bir süre sohbet etti. Mahmut Özer’in Zonguldak’a ve Üniversiteye gerçekleştirdiği ziyaretten büyük onur duyduğunu ifade eden Rektör Özölçer, 2011-2017 yılları arasında BEÜ'de  Rektörlük yapmış olan Prof. Dr. Özer’e Üniversiteye bulunduğu katkılardan dolayı teşekkür etti. Sayın Özer’in dinamik, girişimci ve inovatif tarzını kendilerinin de örnek aldığını dile getiren Rektör, Üniversitenin gelişimi için ellerinden gelenin fazlası bir çabayla çalışmakta kararlı ve hevesli olduklarının altını çizdi.

AVCI,İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİYLE BULUŞTU AVCI,İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİYLE BULUŞTU

Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından Prof. Dr. Mahmut Özer, eşi Nebahat Özer ile beraber, kapalı okulların çocuklar ve yetişkinler için kurs ve atölyeler düzenleyen yaşam merkezlerine dönüştürülmesi projesi kapsamında faaliyete alınan Mekekler Köy Yaşam Merkezinin açılışını gerçekleştirmek üzere Devrek’e doğru yola çıktı.