CHP İl Başkanlığı binasında yapılan basın toplantısına Milletvekilleri Yavuzyılmaz ve Ertuğrul’un yanı sıra; Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Zonguldak Belediyesi Grup Başkanvekili Atınç Kayınova ve belediye meclis üyeleri katıldı. 
Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Fevkani Köprü'nün yıkılıp yerine yapılması planlanan çalışmaya 'proje zorbalığı' ifadesini kullandı. 

Milletvekili Yavuzyılmaz, köprü yıkımına karşı çıkacaklarını belirterek; “Esnafa resmi olarak verilen bir güvence yok. Adeta 20 Ağustos'ta sokağa atılacaklar. Ayın 27' sinde esnafı dükkanlarından çıkaramazsınız. Hepimiz siper olacağız, aileler ve esnaf olarak hepimiz orada olacağız. Zonguldak halkının huzurunu ve esnafın huzurunu kaçırmaya hakkınız yok.”dedi. 
Ertuğrul da; “Köprümüzün merkezdeki trafik akışına katkısı yadsınamaz. Trafik sorununun çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Benzer bir sıkıntıyı Ereğli İlçemizde yaşandı. Akıllı kavşak dedikleri akıllara ziyan bir kavşak haline geldi. O yüzden bunların çok iyi değerlendirilerek yapılması gerektiğini düşünüyorum. Köprümüzün korunması, güçlendirilmesi ve köprü altı esnafımızın aynı yerlerinde hizmet vermesi gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi. 

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN