Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Milletvekili Aday Adayı başvurularının başladığını açıkladı.

KAÇ İMZA TOPLANDI? İŞTE SON DURUM KAÇ İMZA TOPLANDI? İŞTE SON DURUM

İl başkanı Erol, 11-20 Mart tarihleri arasında aday adayı başvurularının gerçekleşeceğini söyleyerek, süreç hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.
Erol’ un açıklamaları şu şekilde; “14 Mart 2023 tarihi itibari ile yüksek Seçim kurulu seçim takvimini açıkladı. Saadet Partisi Genel merkezi de seçimle ilgili aday adaylık süreçlerini başlattı. Saadet Partisi Zonguldak il başkanı olarakta Zonguldak kamuoyuna bilgilendirmek amacıyla Basın toplantı düzenliyoruz. Öncelikle 14 Mayıs 2023 seçimleri ülkemizi devletimizi milletimizi hayırlara vesile olmasını Cenabı haktan niyaz ediyorum. Çok kısa bir seçim çalışması var 60 günlük, 40 günlük seçim çalışmasında da o suretle ve suretle telaşa mahal olmadan fazla işte sıkıntı olmadan sonuçta siyasi partiler birbirlerinin düşmanları değildir. Hepimiz ülkeyi daha iyi yöneteceğiz bu devleti daha iyi noktaya taşıyacağız. Bir iddiamız var iş bu nedenle kardeşlik ve dostluk içerisinde bu seçim çalışmalarına geçmesini tüm parti mensuplarından canı gönülden rica ediyorum. 

MİLLETVEKİLLERİ ADAY ADAYI BAŞVURULARIMIZ 11-20 MART ARASI GERÇEKLEŞECEK


11 Mart itibari ile Saadet Partisi milletvekili aday adayı müracaatlarını almaya başladı. Süreç 20 Mart’a tamamlıyor 11 Mart da 20 Mart arasında Saadet Partisi il başkanlıkları ve genel merkezin içinde aday adayı müracaat da topluyoruz. Muhtemelen şu anda aday adayı dosyaları gelmeye başladı. Saadet Partisi’nden milletvekili Zonguldak‘ta milletvekili aday adayı olmayı arzu edem yaklaşık 12 ile 15 isim oldu olmasını bekliyoruz. Müracaatlarda bekliyor bu müracaatı aldıktan sonra 25 26 Mart tarihinde teşkilatta Arkadaşlar 26 Mart‘ta genişletilmiş bir toplantı icra edeceğiz. Dedeman otelinde gerçekleştireceğiz genel merkezden görevliler gelecek basın mensuplarımıza gelecek orada aday adaylarının temayülleri yapılacak. Üçüncü aşama genel merkezde aday mülakatları yapılacak tarih 27-31 Mart arası, 27-31 Mart tarihleri arasında genel merkezde aday adaylarının mülakatları icra edecek. Dördüncü aşamada 1-7 Nisan arasında da genel başkanlık Divan’ı çalışmaları bir hafta sürecek. 8 Nisan’da da kesinleşen aday listeleri yüksek Seçim kuruluna inşallah teslim edilecek. 8 Nisan’a teslim edildikten sonra ne yapılacak seçim çalışmaları inşallah başlayacak. Tabi burada Belli olmayan bazı unsurlar var genel merkezden nezdinde Millet İttifakı bileşenleri arasında seçimlere 81 seçim bölgesinde nasıl geleceğini dair çalışmalar genel merkezde devam ediyor, bir netlik bir kesinlik yok aslında konuşulan bir takım söylentiler var ama itibar edilmemesini rica ediyoruz. Bununla ilgili bir kesinlik olduğun zaman Zonguldak da Saadet Partisi seçime nasıl girecek bir milletvekili adayımı gösterecek, beş milletvekili adayımı gösterecek bununla ilgili nasıl gelecek genel merkezden bir talimat gelecek orada bu konu ne netleşecek. 18 Mart tarihinde de cumartesi günü de Allah kısmet ederse genel merkezimizde il Seçim işleri başkanı il karargah başkanı ve il Başkanlığı toplantımıza o toplantıya katılacağız. Allahın izniyle bu çalışmaların hayırlara vesile olmasını Cenabı Haktan niyaz ediyoruz.

GENEL MERKEZ İSTERSE BENDE ADAY ADAYI OLACAĞIM 

Biz de burada genel merkezimizde beraber bu görüşmeler yapacağız 20 Mart’a kadar böyle bir durum olduğunda da sizleri çağıracağım geniş bir basın toplantısı inşallah yapacağız” dedi.

Haber: Batuhan DARAKCI