Mazaklı, Anavatan Partisi Genel Başkan mı İbrahim Çelebi'nin önümüzdeki günlerde Zonguldak'a ziyaret edeceğini ifade eden milletvekili adayı Gündoğan Mazaklı önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mazaklı, Kömürü bulan Uzun Mehmet'in Fransızlar tarafından öldürüldüğünü iddia etti. Öte yandan Merhum Turgut Özal'a Zonguldak'ın borcu olduğunu ifade etti.

Anavatan Partisi Milletvekili Mazaklı'nın konuşmasından satır başları şu şekilde;

ZONGULDAK'TA YARIM KALAN TÜM İNŞAATLARI YAPMAYA TALİBİZ

"Ben 1996 yılında Zonguldak'tan ayrıldım. ilk önce Rize'ye gittim oradan Kars'a geçtim. Kars'ta 20 yıl kaldım ve veteriner hekimim. Şimdi ben buraya geldim Buraya gelmeden önce bizim aileden kalma topraklarımız vardı. İnşaat yapılacak. Benim müteahhit arkadaşlarım var vryapılması gereken ne varsa gerekirse 5 yıldızlı otel, gerekirse huzurevi, gerekirse eğer aklınıza gelen ne işi var varsa biz yapalım. Yaklaşık 5 milyara yakın yani 5 katrilyona yakın bir bütçeyle geliyoruz ve diyoruz ki Zonguldak'ta yarım kalan bütün inşaatlara talibiz. Müteahhit yapmak istiyor zor durumda inşaat malzemesi verebiliriz. Tabii biz ticaret yapıyoruz biz para kazandığımız sürece yaparız.

MERHUM TURGUT ÖZAL'A ZONGULDAK'IN BİR VEFA BORCU VAR.

Turgut Özal Cumhurbaşkanı olduktan sonra da şimdiki olduğu gibi siyasi oyunlar başlıyor. 90 yılında burada büyük madenci yürüyüşü vardı tüm Zonguldaklar, yüz bin kişi sokağa döküldü sokağa döküldü Ondan sonra Gerede'ye kadar yürüdüler ve geri döndüler. Bu madenci yürüyüşü neden oldu bilen var mı, ya da neden geri döndüler bilen var mı, Ben bunu araştırdım.

Büyük bir işten sonra Bartın ve Karabük Zonguldak'tan ayırdılar. 92-93 yılında ilk bartın'ı ayırdılar kim ayırdı Süleyman Demirel, ondan sonra  95'te de karabük'ü ayırdılar. kim ayırdı Tansu Çiiler ve Deniz Baykal. şimdi nerede bunlar CHP ve Demokrat Parti neredeler şimdi benim Zonguldak'ıma gelmişler oy istiyorlar. Zonguldak'tan bölerken neredeydiniz. Ama onların suçu yok çünkü fetö ile beraber böldüler yurt dışında para babaları ile beraber döndüler neden böldüler.

UZUN MEHMET FRANSIZLAR TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ..

Biliyor musunuz kömürü ilk defa uzun Mehmet buldu denir Kandilli'ye gittim araştırdım diyorlar ki kömürü Uzun Mehmet bulmamış kömür orada değirmende yanarken Uzun Mehmet şansına değirmencinin orada Uzun Mehmet de görmüş ve  sonra uzun Mehmet'i öldürdüler. Uzun Mehmet'i kim öldürdü neden öldürdü Fransızları öldürdü. Açıkça söyleyeyim.

ZONGULDAK'TA SADECE KÖMÜR YOK KAYA GAZI DA VAR

"kömürün çıktığı yer Ereğli doğal gazın çıktığı yer Ereğli borun çıktığı yer Ereğli demek ki Zonguldak'ta çok şey var ve araştırdıkça şunu öğrendim ki Zonguldak'ta daha madenler bitmemiş. daha Kaya gazı, var metan gazı var. Ayriyettendenizlerimizde biraz oksit var bunlar da hepsi Cevher Çaycuma Seka, vardı, Bartın çimento vardı, Karabük demir çelik fabrikası vardı, Bir ilde 5 tane büyük kuruluş vardı. Sanki bir ülke şimdi neyimiz var neyimiz var TTK bitmiş durumda

EKREM İMAMOĞLU CHP GENEL BAŞKANI OLACAK.

Kılıçdaroğlu'nu kaybettirecekler ve İstanbul büyükşehir Belediye başkanı Ekrem imamoğlu'nun CHP'nin genel başkanı yapacaklar. CHP'yi kaybettirilecek bilerek kaybettiğinde diyecekler ki Kılıçdaroğlu yüzünden oldu İmamoğlu olsaydı kazanacaktı. İmamoğlu ya CHP'nin başına geçecek ya artık kuracak tek başına gelmeye çalışacak.

GÖREVİ BAŞINDA ŞEHİT EDİLEN BİR TANE CUMHURBAŞKANIMIZ VAR.

Türkiye'de tek tek temiz parti var o da anaVatan Partisidir .görevin başında şehit olmuş bir tane Cumhurbaşkanımız var.  Zonguldak halkınında buna borcu var.  Özal'ın yaptığı siyaseti şu an yapıyorlar. Özal'ın projelerini devam ettiriyorlar.

CHP'LİLER SİNAN OĞAN'A OY VERMELİ..

Temiz siyasetçi mi istiyorsunuz CHP'liler gidin Sinan Oğan'a da oy verin temiz sersek orada diyorsunuz %2 %3 kazanamaz nereden biliyorsunuz, ya sandıkta başında mısınız oyunuzu verin bakalım kazanıyor mu kazanamıyor mu.

Anavatan Partisi diyorlar ki kazanamaz nereden biliyorsun. 83 yılında da aynısını dediler Özal tek başına iktidara geldi. 

GENEL BAŞKANIMIZ ZONGULDAK'A GELECEK

Genel başkanımız İbrahim Çelebi önümüzdeki hafta Zonguldak'a gelecek. Biz kalabalık istemiyoruz ben nasıl tek başıma dolaştıysam genel Başkanım Ankara'da tek başına dolaşıyor. bilerek Biz de tek ikimiz Zonguldak Bütün her yeri dolaşacağız.

Son ana kadar bizi seçime  sokmamaya çalıştılar. Son ana kadar gece 4.00'e kadar 2 kişi mücadele ettik, dosyaları verdik  ama kabul etmediler ben yüksek seçim kurulunda birinci sırada Zonguldak milletvekili adayı olarak girdim yüksek seçim kurulunda üçüncü sırada yola çıktım. Benim sülalem arkamda Dursun benim Çaycuma ve Rüzgarlı meşelik sülalenin 50.000 oyu var. Herkes uzun Mehmet'i tanıyor herkes Musa çavuşun kim olduğunu biliyor. Musa Çavuş'u kanunsuz Topraklar dizisi var Fox'ta seyredin orada Musa çavuş kim. Musa çavuş yayladan Rata kadar her yerin sahibi. Şu an ben avukata talimat verdim Musa çavuşun gerçek tapuları varsa onlara Bizim sülale tekrar hakim olacak."