Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasına destek olmak isteyen yurttaşlar için TL, dolar ve euro bağış yapılabilecek beş ayrı banka hesabı açılmıştı.
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı uyarınca sadece Türk vatandaşı olan gerçek kişiler 55 bin 598 TL’ye kadar bağışta bulunabilecekler. Bankalar bağışlar üzerinden masraf almayacak.

Zonguldak'ta Millet ittifakı ortaklar, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İYİ Parti, Gelecek Partisi, deva partisi, Demokrat Parti, Saadet Partisi il ilçe yöneticileri, teşkilat üyeleri, partililerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplanan kalabalık bankada Kılıçdaroğlu fonuna para yatırarak ekonomik destekte bulundular.

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak 1. sıra milletvekili adayı Deniz Yavuzyılmaz, "Önümüzde çok önemli bir seçim var. Türkiye'nin kaderini belirleyecek bir seçim. 22 yıldır bu ülkenin tepesine çöken karanlığı ortadan kaldıracağımız bir seçim olacak. Millet ittifakının ortak adayları ve tüm milletimizle birlikte Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun kampanyasına destek vermek için buradayız. Zaten kampanya açıklanır açıklanmaz desteğimizi vermiştik Ancak burada bugün bu kalabalıkta hep bir arada gönülden yine desteklerimizi Sayın Cumhurbaşkanı adayımıza iletmiş olacağız. CHP, Saadet Partisi, DEVA Partisi birlikte Zonguldak'ın her köşesine ulaşarak bu 30 günlük sürenin içinde gençlerin gelecek umudunu ileriye taşıyacak bir süreci hep birlikte yaşayacağız. Önümüzdeki günlerde sokaklar bizimle ve millet İttifakı ile dolmuş olacak. Birlikte 14 Mayıs'ı kucaklayacağız ve yeni bir iktidar sürecinin başlangıcını hep birlikte yaşayacağız" dedi.