Milliyetçi Hareket Partisi (AKP) 28. Dönem Milletvekili Adayları belli oldu. Sıralamada; 1. Sırada Murat Kotra 2. Sırada Bayram Bozkurt 3. Sırada Özlem Taşkın 4. Sırada Engin Suat  yer alırken 5. Sırada Semih Aydın yer aldı. Milletvekili adaylarını yakından tanıyacak olursak öz geçmişleri şu şekilde;

1.Sıra Murat KOTRA

1969 senesinde dünyaya gelen Murat Kotra, İlkokul, ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul’da aldıktan sonra ticaret hayatına atılmıştır. Demir Çelik ticareti ile iştigal eden aile şirketinde yöneticilik yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

Turan Araştırmaları Derneği Kurucu üyeliği, İstanbul Zonguldaklılar Derneği üyeliği, ZONSİAD Sanayici İş Adamları Derneği üyeliği, ZONDEF Zonguldak Dernekler Federasyonu Siyaset Komisyonu Dayanışma Kurulu üyeliği, Karaelmas Kalkınma Derneği Kurucu üyeliği, Karadeniz Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanvekili ve İASKF İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Onur Kurulu üyeliği gibi Sivil Toplum kuruluşlarında görev yapmış ve yapmaktadır. 

MHP teşkilatları içerisinde yer alan Murat Kotra, İlçe Yönetim Kurulu üyeliği, İlçe Sekreterliği, İl Başkan Yardımcılığı, Bölge Başkanlığı, İl Sekreterliği görevlerini yapmıştır. 10 - 11 - 12 ve 13’ncü Büyük Kurultaylarında Genel Merkez Delegesi olmuştur. 18 Mart 2018 ve 21 Mart 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen Büyük Kurultay'larda Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği ile görevlendirilen Murat Kotra halen bu görevini ifa etmektedir. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Milletvekilliği genel seçimlerinde İstanbul 2. Bölge 4. Sıra Milletvekili Adayı olmuştur.

2.Sıra Bayram BOZKURT

3.Sıra Özlem TAŞKIN

4.Sıra Engin SUNAT

5.Sıra Semih AYDIN

Haber: Batuhan DARAKCI