Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çaycuma İlçe Başkanlığı tarafından İlçe Yönetimi 2022 yılının son toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda bölgede devam eden çalışmalar, ilçenin önemli projelerinden olan Filyos Projesi’ndeki istihdam konularından ve 2023 yılında yapılacak olan genel seçimler ele alındı. Toplantıda ayrıca birlik ve beraberliğin önemine değinildi. Toplantı da konuşan MHP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Öztürk, “Ayrıca önümüzdeki 1,5 yıl içinde iki tane seçim var. Bunlar artık seçim olmaktan çıktı, bir savaş halini aldı” diyerek genel seçimlerin artık önemli bir safhaya geçtiğini ifade etti.
“ÖNCE 1, DAHA SONRA ALLAH’IN İZNİ İLE 2 VEKİL”
Öztürk; “Bizim buradaki çabamız Zonguldak ve Çaycuma’nın geleceği için. Çaycuma’da hat safhada bir potansiyel görüyoruz. Bu doğrultuda Filyos Projesi’de kesinlikle Çaycuma ve Zonguldak’la ilgili olmalıdır. Bartın bizim dışımızda kalmalıdır. Bütün çabamız ve savaşımız bunula ilgili olacak. Ayrıca önümüzdeki 1,5 yıl içinde iki tane seçim var. Bunlar artık seçim olmaktan çıktı, bir savaş halini aldı. Bizde tek tek, hep beraber bu savaşa dahil olacağız inşallah. Öncelikle en az 1 tane milletvekili, Allah’ın yardımı ve izni ile inşallah 2 tane, sonradan da belediyelerde hepimiz il, ilçe ve belde olarak söz sahibi olmak istiyoruz. Her belde de, ilçede MHP’den bir başkan yardımcımız ve başkanımız olsun istiyoruz. Herkesten Allah razı olsun. Bütün gücümüzle çalışıp başaracağız. ‘Başaracağız’ sloganı ile, ‘Ne Mutlu Türkün diyene, Ne Mutlu MHP’liyim diyene!’” dedi.
“BİZ İSTİHDAMIN ARTMASI İÇİN BU BÖLGEYE YOĞUNLUK VERDİK”
MHP Zonguldak Milletvekili aday adayı İlkay Varol Demirköse ise, “Öncelikle burada olmaktan gurur duyuyoruz, birliğimiz, dirliğimiz daim olsun. Biz MHP teşkilatları olarak uzun zamandan bu yana bölge üzerine yoğunlaştık. Tabii ki sizinde kaçırdığı önemli konuları da biz yakaladık. Bunlardan bir tanesi ise şuydu. Bu Filyos Projesi 2. Abdülhamit’ten bu tarafa olan proje idi. Fakat bu projenin nimetlerinden biz faydalanamıyorduk. Bu dönemlerde ve son olarak burada 9 bine yakın bir istihdam kaynağı var. Fakat bu 9 bin istihdamın bölgeye katkısı yok. Bunun dışında da Filyos bölgesindeki yatırımların, kazanımların bu bölgelere değil de başka bölgelere aktarılması söz konusu. Bununla ilgili mücadele var. Biz istedik ki Zonguldak’taki kardeşlerimiz başka illere gidip de temizlikçi olmasın, ayak işi yapmasın, yetişsin ve burada ekmek yesin dedik. Bu girişimlerle beraber İlçe Başkanlarımız, İl Başkanımız, teşkilatlarımızın birlik ve beraberliği ile beraber burada üniversiteye 2 bölüm açtırdık. Niye açtırdık, bizim evlatlarımız yetişsin diye, bunun dışında da EML’de endüstriyel otomasyon ve denizaltı kaynakçılığı açtırdık. Sayın bakan bizzat biz görüşüp bunu yaptırdık. Bunun dışında TPAO’nun girişimleriyle meslek lisesine bölüm açtırdık. Bunu hızlandırmak istiyoruz. Neden? 2030 yılında 50 bin, 2050 yılında 100 bin istihdam bu bölgede olacak. Ama ne yazık ki onun bu bölgeye faydası yok. Birde Filyos’a ve Bartın’a yol yapılıyor. Bu yol burada yaşayan istihdamm edilen insanların ev kirasından, harcamasına kadar bu bölgeye kaçmasına sebeb oluyor. Biz orayı yabancı görmüyoruz. Orası bizim kardeşimiz ama önce ekmek bu bölgenin diyoruz. Bu bölge için yoğunlaşıyoruz. Birde Zonguldak’ta şehrin yayılması, Bakacakkadı’ya bölgeye kayması ve Bakacakkadı bölgesine büyük bir şehir hastanesi yapılması için çalışma başlattık. Biz vadibölgesini bütün olarak görüyoruz. Ve Vadi bölgesinin önümüzdeki nufüs patlamasının düşüncesiyle Zonguldak’taki kamu binalarının bu bölgeye yapılması ve en önemlisi büyük bir şehir hastanesini de planladık. Bu bağlamda teşkilatlarımzdan destek bekliyoruz. Siz bize destek olursanız, biz kendimizi size hizmete adadık” şeklinde konuştu.
“2023 SEÇİMLERİNDE BİR OY DAHİ KAYBETME ŞANSIMIZ YOK”
Son olarak MHP Çaycuma İlçe Başkanı Mustafa Kaplan’da yaptığı açıklamasında şu sözlere değindi; “Biz teşkilat olarak Filyos limanındaki firmaları ziyaret ederek bizlerin yapmış olduğu bir çalışma oldu. Biz oradaki firmalara bölgemize ‘Hoşgeldiniz’ diyerek, bizler sizlere yardımcı olalım. Bizler buradaki firmalarla konuşarak istihdam konusunda bu bölgeye elaman gönderdik. Halk Eğitim merkezi ile değişk kurslar görüp burada çalışmaları için bir atılım sağladık. Yavaş yavaş onlarda uygulamaya girmeye başladı. Forklift ve Argon kaynakçılığı ile ilgili eğitimlerin açılması için çalışmalarımız var. Bizlere düşen görev şu; Filyos limanında halen istihdam var ve etrafımızda boş kimse kalmamalıdır. Yaklaşık 8500’e yakın çalışan var ve biz bunların %10’a bizler vesile olmuşuz. Vesile olmaya da devam edeceğiz. Vatandaşların reyini alarak ve desteğini alarak bu istihdamı artırmamız lazım. Daha sonra peşinden yerel yönetimler gelecek. Allah rızası için memleketimize sahip çıkalım, 2023 seçimleri gerçekten çok önemlidir. Bizim 2023 seçimlerinde bir tane oyu nefsimiz için kaybetme şansımız yok. Düşmanlığımız yoksa dostluğumuzu pekiştirmek zorundayız. Kol kola girmek zorundayız. Biz kol kola girmediğimiz sürece hizmetler geriye kaçıyor. Zaman kaybetme şansımız yok. 2023’te herkes seçimlerden bir gün sonra ‘Eyvah’ deme şansı yok. O yüzden şimdiden ve bugünden sandık başlarımızı yapmak kaydıyla, köy temsilciliklerinin çalışmalarıyla, köy programlarını hızlandırarak bu çalışmalara buradan start veriyoruz.”

ZONGULDAK'TA FIRTINA BAŞLADI: DALGALAR 7 METREYİ BULDU ZONGULDAK'TA FIRTINA BAŞLADI: DALGALAR 7 METREYİ BULDU