İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Candemir Ongan’ın resmi olarak ataması gerçekleştirildi. Ongan, dün yapılan basın toplantısında da kamuoyuna duyuruldu. Merkez İlçe Başkanı Ongan, görevinin ilk gününde gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Parti içindeki hedeflerinden bahseden Ongan, birlik beraberlik mesajı verdi. Sadece çalışma odaklı olduğunu ifade eden Ongan; “Tamamen çalışmaya geldim buraya. İlk hedefimiz gelir gelmez yerel seçim çalışmaları olur. Çok kısa bir süre sonra dört buçuk ay sonra şurada yerel seçimlerimiz var. Partimiz ittifak istemediğini söylüyor. Biz de tamamen partimizin arkasındayız bu konu hakkında. Mümkün mertebe ittifak olmadan bir yola çıkmak, bizim kendi şahsımıza münhasır, en büyük isteğimiz. Güçlü bir yönetimle geliyorum yakında göreceksiniz kişileri de. 

Eskilerden de olacak, yenilerden de olacak, küsmüşlerden de olacak. Aynı zamanda da siyaseti bilmediğini iddia ettiği kişiler de gelmiş olacak ama; her kalemden insanlar bizim yanımızda olacak ve hiç kimsenin dinine, sağına, soluna bakmadan gerçekten Zonguldak için önce daha sonra da memleket için bir şeyler yapmaya gelen insanlarla biz yol yürümek istediğimizi söyledik. Ona göre bir ekip kuruyoruz. Şu an işlerimiz var. 

“KOPUKLUK OLSA DA BİRLEŞTİRMEYE GELİYORUZ”

Teslim almak istediğimiz bir ilçe var. Orayı kendimize yani teşkilatımıza yakışır bir şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Birkaç gün zamanımız olacak. Ondan sonra hazırlayacağız. İlk hedefimiz dediğim gibi yerel seçimler. Biraz kopukluk olsa da biz tekrar bazı şeyleri birleştirmeye geliyoruz. Öncelik hedefimiz tüm teşkilatlarımızı birlikte çalışmak. Kopukluk olmadan ortak kararlarla il ve ilçede birbirimize eş değer değer vererek ast üst ilişkisini göstererek umarım başarılı bir çalışma yapacağız. Biz yeniyiz. Biz daha güçlü geleceğiz inanıyorum. Geldiğimizde de Zonguldak'ta çok ses getireceğimizi göreceksiniz.” dedi.

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN