Eğitim Bir Sen Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Üyeliklerimizin akademik yolculuklarında bu salon hizmet ettiği gibi buradaki tüm bürolar dertleştiğimiz büro. Türkiye de sendika hareketinin merkezi olan Memur Sen ayrıştırmadan bir yolculuk sürdürüyor. Türkümüz dünyayı kardeş biliyor. Zonguldak emek şehri. Memur Sen’in güçlü yapısı emek’e katkı verecektir”dedi.

Açılışta kurdele kesiminden sonra Memur-Sen’e bağlı üyelerle toplantı gerçekleştirildi. Toplantı da konuşan Memur-Sen İl temsilcisi Kamuran Aşkar;”
Zonguldak’ta bir hizmet binamızın olmasını kalıcı şekilde yerleştirmekti. Yaklaşık 6 ay boyunca ihaleye başladığımızda memur sen yakışacak bir bina olması aşısından çok önemli bir değeri vardı. Genel başkanımıza gidip destek istediğimizde siz Zonguldak ta böyle bir yola çıkıyorsanız biz sonuna kadar arkasındayız demişti yetki sende demişti. Bu binanın alımında bizi cesaretlendirdiği için huzurlarınızda genel başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

BERABERLİĞİMİZ MİLLETVEKİLİ OLDUKTAN SONRA DA DEVAM EDECEK

AK Parti Zonguldak Milletvekili 1. sıra Adayı Muammer Avcı;”Kamuran Başkanımızla kadim bir dostluğumuz var bizim için memur-sen çok kıymetlidir. Bu iş birliğimizin inşallah Zonguldak milletvekili olduğumuzda devam edeceğinden şüpheniz olmasın yeni binamızın hayırlı olmasını diliyorum.

ARA SOKAKLARDAN ANA CADDELERE ÇIKMAMIZ LAZIM 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; “Memur-Sen’imiz 11 koluna hizmet verecek bir mekanı hizmete koymuş olduk. Burada ki tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Zonguldak’ta bir genel merkez yükü çekecek bir mekan sahibi olduğumuz için rabbime şükür ediyorum. Biz memur sen ailesi olarak çeyrek asırı geride bıraktık bu süreç içersinde istikametimizi bozmadık. En güçlü örgütsel kapasitesine dönüştü doçen buraya doktor, imam, kamu görevlisi herkes buraya üye. Burası Akif İnan’ın mayaladığı bir teşkilat. Bugün bize bıraktığı mirası hep beraber ileri taşımanın mücadelesini veriyoruz. Burası dostlar devşirdiğimiz mekanımız. Zonguldak’ın merkezin de bulunması büyük bir imkan çünkü Arif şöyle derdi ara sokaklardan ana caddelere çıkmamız lazım demişti o yüzden böyle bir yerde olması çok güzel. Zonguldak emek şehri bir alın teri mücadelesiyle özleşmiş bir şehir burada memur sen’in gelişmeside kıymetli. Başkanıma tam yetki vererek ihaleyi alın demiştik ve burayı almış olduk hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Genel Başkan Bazı sendika yöneticilerine plaket verirken. Memur-Sen il temsilcisi Kamuran Aşkar Genel Başkan Ali Yalçına Zonguldak’ı temsil eden madenci heykeli hediye etti. 

Haber: Batuhan DARAKCI