Zonguldak Meşrutiyet Mahallesi 168 Evler Mevkinde yol yüzünden mahalle sakinleri ve belediye ekipleri arasında gerginlik yaşandı.Belediyenin yol açmak istediği mahallede vatandaşlar evlerinin zarar göreceklerini düşünerek belediye ekiplerinin yol açmasına eylem yaparak karşı durdu.
Daha öncede gündeme gelen gol çalışması en son Ağustos ayında eylem yapan 168 evler A1 Blok ile 100’üncü yıl Volkan Apartmanı sakinleri iş makinesinin önüne bariyer kurarak yol açımını engellemişti. Bugün Belediye ekipleri tekrar Mahalleye gelerek yol açma çalışması yapacaklardı ancak mahalle sakinleri yine aynı şekilde iş makinesinin önünde bariyer oluşturarak yol açılmasını engellediler. Olayın büyümesini ve çıkacak taşkınlıklara engel olmak amacıyla olay yerine çok sayıda zabıta ekibi geldi. Öte yandan Mahalle sakinleri evlerin zarar göreceğini, Ayrıca kendine sorulmadan kamulaştırma yapıldığını belirtilerek ekiplere sert tepki gösterdi.
Alınan Bilgiye göre ise yol açma kararının mahkemece alınmasından dolayı Çarşamba günü Çevik Kuvvet ekipleri eşliğinde tekrar yıkım için girişimlerde bulunacağı öğrenildi.
Mahalleye gelen iş makinesi ise yol kenarına Park edildi.

JANDARMADAN OKUL ÖNLERİNDE DENETİM JANDARMADAN OKUL ÖNLERİNDE DENETİM

569C0E2C-4A70-43AA-8E74-DF005AE9AFD7