Olay, Ereğli Endüstri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde meydana geldi. Lisede çekilen görüntülerde 11’inci sınıf öğrencisi N.G. sınıftaki arkadaşları tarafından darbedildi. Görüntülerde N.G.’yi aralarına alan öğrenciler tekme ve tokat vurarak darbetti. Bir öğrenci ise N.G.’nin başını ard arda beyaz tahtaya vurdu. Baskı uygulanan N.G.’ye zorla şınav çektirildi. Ortalarına alan öğrenciler oynaması konusunda da N.G.'ye baskı yaptı.

Çekilen görüntülerin yayılmasından sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü durumu polise bildirirken, okul yönetimi de disiplin işlemi başlattı. Ayrıca, Ereğli Kaymakamlığı konuya ilişkin inceleme ve soruşturma başlattı.

10 GÜN UZAKLAŞTIRMA CEZASI VERİLDİ, İFADEYE ÇAĞRILACAKLAR

Ereğli Endüstri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, sınıf arkadaşları N.G.'yi tekme- tokat dövüp, kayda alan 10 öğrenciye, okul idaresince uzaklaştırma cezası verildi. Disiplin soruşturmasının devam ettiği, olaya karışan öğrencilerin yarın savcı tarafından ifadeye çağrılacağı belirtildi.

ZONGULDAKLI MADENCİLER, DESTEK İÇİN HATAY'DA ZONGULDAKLI MADENCİLER, DESTEK İÇİN HATAY'DA

4 ÖĞRENCİ İFADE İÇİN ÇOCUK ŞUBE AMİRLİĞİNE GÖTÜRÜLDÜ

Ereğli'de 10 öğrenciden 4'ü için gözaltı kararı verildi. Sağlık kontrolünden geçirilen 4 öğrenci ifadeleri alınmak üzere Çocuk Şube Büro Amirliği'ne götürüldü.

DHA