Zonguldak mesleki ve teknik Anadolu lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı dokuzuncu sınıflar önlük giyme töreni yapıldı.

ZONGULDAK'TAN DEPREM BÖLGELERİNE GİDECEK YARDIMLAR İÇİN ÖNEMLİ DUYURU ZONGULDAK'TAN DEPREM BÖLGELERİNE GİDECEK YARDIMLAR İÇİN ÖNEMLİ DUYURU

Önlük giydirme töreninde konuşan mesleki ve teknik Anadolu lisesi müdürü Muhammet Yıldız, şunları söyledi;
"Teknolojik olarak yenilenen ve gelişen Alet ,ekipman, makine ve nihayetinde üretim yerleri,  fabrikalar ülkemizin gelişmesinde ne kadar önemliyse bu teknolojiyi kullanabilecek donanım ve beceri sahibi nitelikli iş gücününde oluşturulması ve yetiştirilmeside son derece önemlidir.
Bu noktada Meslek Liselerimizin yaşamımızdaki önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. Ekonomik ve toplumsal refahın sağlanmasında mesleki eğitimin önemli katkısı bulunmaktadır.Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda en güzel şekilde yetiştirmeye özen gösterdiğimiz öğrencilerimiz; Bu gün önlüklerini giyerek mesleklerine adım atmanın gururuyla eğitimlerine daha aktif bir biçimde devam edeceklerdir. Lise öğrenimi boyunca bilgi ve birikimle eskitecekleri önlükleri onlara toplumda bir yer edindireceği gibi, mutlu bir birey olarak milletimize ve ülkemizede faydalı bir insan olmalarını sağlayacaktır.
Geleceğimizin teminatı çok değerli öğrencilerimizi, okulumuz imkânları, personelimizin tecrübe, birikim ve kabiliyetleri ile  en iyi şekilde yetişmeleri için bütün gücümüzle çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz.
Bu anlamlı günde önlüklerimizi ve öğrencilerimizin mezun oluncaya kadar atelyede kullanacakları el aletlerini temin eden Zonguldak Sanayi ve Ticaret Odasına teşekkür ediyoruz.
Sayın Milli Eğitim Müdürlüğümüze Mesleki Eğitime sarf ettikleri fazladan gayret için teşekkür ediyoruz.
Bu etkinliğe sundukları katkının yanında ayrıca her ay başarılı 30 öğrencimize öğrenimleri bitene kadar burs imkanı sağlayan, bir çok etkinliğimize katkı veren, üretim yapan işletmeler ile işbirliği imkanlarına ulaşmada destek sağlayan Z.T.S.O Başkanımız Metin DEMİR’e teşekkür ediyorum.
Bir çok projede beraber çalıştığımız Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’na
Okulumuz mezunlarının kurmuş olduğu, bütün amacı okulumuza her konuda destek vermek olan ZOTEV Vakfına ve Başkanımıza,
Ayrıca gönüllü olarak çalışmalarını yürüten Okul Aile Birliği ve Başkanımıza,
Bugün bizlerle olan misafirlerimize, ayrıca bu programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum.x
 
Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir"de  "Meslek ve eğitim alanında kaliteli hizmet sunmayı, nitelikli bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hizmeti alması, çok yönlü bireyler olarak yetişmesi ve bir üst öğrenim programına hazırlanması bizim önceliğimizdir. 
Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmenlerdir.
Eğitimdir ki bir milleti ya özgür , bağımsız , şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder" dedi.

Yapılan programda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nde öğrenim gören 222 gçfokuzuncu sınıf öğrencisine katılımcılar tarafından önlükleri giydirildi.

Ayrıca 222 öğrenciye ZTSO tarafından eğitim gördükleri alanlara özel malzeme desteği sağlandı. 
Tören 222 öğrencinin yemin etmesi ile sona erdi.