Genel-İş Sendikası Zonguldak Şubesi ile Kozlu Belediyesi arasındaki toplu sözleşme   görüşmelerinde mutlu sona ulaşıldı. Taraflar, Sendikanın teklif taslağı ve Belediyenin Mali durumu üzerinde durum değerlendirmesi yaparak, belediyenin imkanlarını en iyi şekilde kullanarak, insana saygı, emeğe saygı gözetilerek belediyenin imkanları dahilinde en iyi şekilde toplu iş sözleşmesi imzalandı.

MUSİAD BAŞKANI AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU MUSİAD BAŞKANI AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Anlaşmalar neticesinde; Sözleşme kapsamındaki işçilerin günlük ücretlerine 1'inci Altı ay için yüzde 75 oranında, 2'nci altı ay için yüzde 10 oranında ücret zammı yapılır. YAKACAK YARDIMI net 4.000,00-TL,GİYİM ve KORUYUCU EŞYA YARDIMI net 1.000,00 TL, BİRLEŞTİRİLMİŞ SOSYAL YARDIMLAR net 2.250,00-TL, İZİN YARDIMI 2.000,00-TL, verilir şeklinde anlaşma sağlandı.

Genel İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu, "Tüm personeliyle birlikte uyum içinde özveriyle çalışarak, daha güzel daha yaşana bilir ve modern bir Kozlu  için hizmet veren Kozlu Belediye Başkanı Sayın Ali Bektaş’a, geçirdiğimiz toplu sözleşme sürecinde  işçinin özlük haklarının korunmasında gösterdiği hassasiyete ve emeğe duyduğu saygıdan dolayı teşekkür ederim.

Toplu sözleşmenin   sendikamız üyesi işçi  arkadaşlara hayırlı uğurlu olmasınıdilerim" dedi.