Kahvaltı sonrasında Başkan Karaveli ve Genel Sekreter Karayılmaz, çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 

Basın mensuplarıyla kahvaltıda konuşan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, “Ilıksu’yu önemsiyorum. Burayı bir termal tesisle birleştirdiğimiz yazın 2 ay değil 12 ay boyunca insanlar buraya gelecek. İnsanlar dışarıya gitmeyecek. Aslında İstanbul ve Ankara’nın tam ortasında. Ben çok tercih edebileceğini düşünüyorum. Zonguldak turizm açısından süper lige çıkacak.”diye konuştu. 

“380 KÖY, 1090 MAHALLEDE ÇALIŞMA YAPIYORUZ”

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, “Her sezon bir planlama dahilinde yıl boyunca orantılı bir şekilde dağıtarak 380 tane köy 1090 mahallede yapmaya çalışan güzide bir kurum. Zonguldak’ta yapılan hizmetleri sizlerde izliyorsunuz. Yıl içersinde belli bir bütçe oluşturulur. İlçede ki aksaklıkların köyleri hizmet götürme birliğinde planlanır. Ekonomik gelirleri 500 çalışanı ile düz bir şekilde faaliyetlerini yeterir. Merkez bankasından, afaddan, kendi öz gelirlerimiz var. Bu işin içersinde köy altyapı binaların yapılması tarım truzim gençlik spor gibi bir birine bağlanmış durumunuz var. Memleketimize böyle güzel kurumda çalışmaktan gurur duyuyorum. Havaların güzelleşmesiyle faaliyete geçirmeye başladık. Altyapılarla ilgili çalışmaları yapmaktayız.” 

KARAVELİ; “2015 ARAÇLA HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

İl Genel Meclis Başkanı Necdet Karaveli,”
İl Özel İdaresi 215 araç gereçle hizmet etmeye çalışıyoruz. Bir yandan yatırım programlarını yaparken özellikle araç gereç parkurunu eskiyen araç gereçleri yenilemeye çalışıyoruz. 12 tane kamyon aldık. Bu yıl yine öz kaynakla 1 adet eksvatör aldık. Görev yapan milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Çevre ve şehircilik bakanlığımızdan 3 tane çöp kamyonu aldık. Şuanda 13 tane çöp kamyonumuzla hizmet vermeye çalışıyoruz. Devamında bu işleri yapabilmek için 506. 2022 yılı içerisinde merkez yol ulaşım anlamında 1.2. Km asfalt kaplama yaptık. Merkez İlçede dsk yaptık. Alaplı’da 15 km asfalt yaptık. Bakanlık ödeneği ile gümelide 60 km yaptık. Çaycuma da 25 km yol yaptık. Devrek’de 15 ton malzeme harcadık.   Gökçebey’de 20 km asfalt yaptık. Kilimli’de 3 Km asfalt yaptık. Su kanal hizmetlerinde iller bankası hibesi ile merkez sapçanın içme suyu hattını değiştirdik”dedi.


Haber:Duygu ELMA ÖZFİDAN