Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin (KGD) kuruluşunun 19’uncu yılı, dernek binasında kutlandı. 
KGD’nin 19’uncu yılı dernek binasında kutlandı. Yıl dönümü nedeniyle dernek binasındaki kutlamaya; Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, KGD Başkanı Mustafa Emen, ZGC Başkanı Derya Akbıyık ve kentte görev yapan gazeteciler katıldı. 

EMEN; “ELİMİZDEN GELDİĞİNCE AKTİF OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

KGD Başkanı Mustafa Emen; “Bize büyük onur ve destek verdiniz teşekkür ederim. 19’uncu yılımız. Hepinize hoş geldiniz diyorum. 7 Kasım 2003 tarihinde kuruldu KGD. Gazeteci arkadaşlarla böyle bir oluşum içine girdik. Elimizden geldiği kadar aktif olmaya çalışıyoruz. Dik durmaya çalışıyoruz. Olumsuz bir şey gördüğümüz zaman kınama yapıyoruz.” dedi.

TUTULMAZ; “DEMOKRASİNİN TEMELLERİNDEN BİRİ DE BASININ ÖZGÜR HAREKET ETMESİDİR”

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz da; “KGD’nin 19’uncu kuruluş yıl dönümü nedeniyle ziyarete geldik. Basınımızı birlik beraberlik içimde görmekten mutlu olduk. Demokrasilerin temellerinden birisi de basının Özgür hareket etmesidir. Özgür basına hepimizin ihtiyacı var. Yapılacak hususlar konusunda basın, kamuya yön gösterir. Basın olmazsa olmazdır, ancak; ilke ve etik kurallar çerçevesinde ilerlendiği taktirde bunun meyvesini alabilir. Nice senelere diyorum.” diye konuştu. 

ALAN; “BASIN OLMAZSA OLMAZIMIZ”

ÖNÜNE OTURDUĞU DOLMUŞUN ALTINDA KALIP ÖLMÜŞTÜ; 'ASLİ' KUSURLU BULUNDU ÖNÜNE OTURDUĞU DOLMUŞUN ALTINDA KALIP ÖLMÜŞTÜ; 'ASLİ' KUSURLU BULUNDU

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ise; “Ben de bugün burada olmaktan son derece mutluyum. Tüm gazeteci arkadaşları burada görmek bizi mutlu etti. Yaptığımız hizmetleri sizler vasıtasıyla kamuya sunuyoruz. Daha iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Basın olmazsa olmazımız, Allah kolaylık verdin diyorum. Basının ne kadar zor şartlarda emek verdiğini biliyoruz. KGD’yi kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.