Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde “Kitabımı Okuyorum, Kitabımı Yazıyorum’’ Projesi kapsamında Şehit Hasan Yağlı İlkokulu tarafından ‘Küçük Yazarlar’ Kitap İmzalama Etkinliği düzenlendi. Şehit Hasan Yağlı İlkokulu proje öğretmenleri Ali Hasırcı, Zeynep Hasırcı, Emine Avcı ve Yıldız Sepetçigil tarafından öğrencilerin kitap okuma alışkanlıklarını, yazılı anlatımlarını geliştirmek amacıyla 2021 Eylül ayından itibaren proje kapsamında öğrencilere hikaye yazma teknikleri öğretildi. Öğrenciler hem kitap okudu hem de kendi kitaplarını yazdı. Eğitim alan öğrenciler çok sayıda kitap yazma çalışması yaptı. Bu çalışmalardan 24 tanesi dijital ortama aktarılarak kitap haline getirildi.

  BEÜ’DE ERİŞİLEBİLİRLİK FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ   BEÜ’DE ERİŞİLEBİLİRLİK FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Zonguldak Esas 67 AVM’de gerçekleştirilen “Küçük Yazarlar Kitap İmzalama Etkinliği”ni ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Müdür Yardımcısı Erdal Yılmaz, Çaycuma İlçe Millî Eğitim Müdürü İsmail Baş, Ar-Ge ekibi ve öğretmenlerle birlikte öğrencilerin Yazarlık deneyimlerini paylaştı, etkinliğe katılan öğrencileri tebrik etti. Küçük yazarların kitaplarını alarak imza heyecanlarına ortak oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan; “Kitabımı Okuyorum, Kitabımı Yazıyorum’’ Projesi ile öğrencilerimiz küçük yaşlardan itibaren yazma deneyimi elde ederken kitap okumanın kazanımlarını da davranışlarına yansıtmaktadırlar. Küçük Yazarlar Kitap İmzalama Etkinliği ile öğrencilerimiz farkındalık oluşturan bir çalışmaya da imza atarken akranları ,için örnek bir çalışmayı da başlatmış oldular. Yazan öğrencilerimiz; hızlı düşünme, rahat iletişim kurma, kolay odaklanma, karar alma, kelime dağarcığının zenginleşmesi, hayal güçlerini ve yaratıcı düşünme becerilerinin geliştirilmesi gibi birçok kazanımı da elde edeceklerdir.

“Kitabımı Okuyorum, Kitabımı Yazıyorum’’ Projesi ile öğrencilerimizin hayallerinin gerçekleşmesine katkı sunan, Küçük Yazarlar Kitap İmzalama Etkinliği’ne katılarak onlara destek olan velilerimize, öğretmenlerimize , proje koordinatör öğretmenlerimize teşekkür ederim. “Kendileri Küçük Kalpleri Büyük Yazarlar’’ımızı yürekten tebrik ediyorum. Daha önce de imza günlerine katılmıstım...Ama bu başka bir mutluluk, bir ilk...En genç yazarlarımızla buluşmak...Gurur duyduk. Ellerinde sevgiyle tuttukları kalemleri her daim hayallerini ve aydınlık geleceklerini yazmaya devam etsin.”