NERİMAN POSBIYIK CHP MİLLETVEKİLLERİNİ ZİYARET ETTİ NERİMAN POSBIYIK CHP MİLLETVEKİLLERİNİ ZİYARET ETTİ

Geçtiğimiz sezondan umduğunu bulamayan balıkçılar, bu sezona umutlu başlamış, 1 Eylül itibariyle 'vira bismillah' diyerek ağlarını denize bırakmıştı. Karadenizli balıkçılar, bu seneki tahminlerini palamuttan yana kullandı... Karadeniz sularında palamut bolluğu yaşanacağı ön görülüyordu.
Tahminler boş çıkmadı, balıkçının yüzü güldü. Batı Karadeniz açıklarında palamut bolluğu yaşandı... Kasa kasa palamutlar, tezgahlarda da yerini aldı.
Palamutun bol olması, fiyatlara da yansıdı. Zonguldak tezgahlarında 5 adet palamut 100 liradan satışa sunuldu. Balıkçı Bayram Yılmaz; "Bu sene güzel, fena değil ama; sürekli olur mu olmaz mı bilemiyoruz. İnşallah olur 1, 1 buçuk ay. Palamut zamanı bu, halk bir şeyler yesin, dolabını doldursun.  Onlarda kazansın, bizde kazanalım. " dedi. Günden güne değişen fiyatlar konusunda da açıklama yapan Yılmaz; "Tavuğun 80 lira olduğu yerde balığın 35, 40 lira olması çok doğal bir şeydir. 5 tanesi 100 lira. Yarın büyük balık gelse dün 5 tanesi 100 liraydı diyor. Dün dündür, bugün bugün" ifadelerine yer verdi.

Haber:Duygu ELMA ÖZFİDAN