Zonguldak’ın Beycuma Beldesine bağlı Karapınar köyünde marangozluk yapan Nihat Açıkgöz(53), kendi ait dükkanda kestane kalasından kapı yaptığı sırada kalasın içerisinde balık figürü ortaya çıktı.

Zonguldak’ın Beycuma Beldesine bağlı Karapınar köyünde 40 yıldır marangozluk yapan 53 yaşındaki Nihat Açıkgöz, kestane kalasından müşteri için kapı yaptığı sırada ilginç bir görüntüyle karşılaştı. Açıkgöz, kestane kalasında kesim yaptığı sırada içinden balık figürü ortaya çıktı. Açıkgöz, figürün ortaya çıkmasının ardından, kalasda işlem yapmaya bırakarak, figürü kalasın içinden özenle aldı. Figürün daha iyi gözükebilmesi için üzerini boyayarak iş yerinin duvarına astı. Olayı anlatan Açıkgöz;

‘BUNDA HİÇ BİR İŞLEM YOK’

Marangoz Nihat Açıkgöz, “Kestane kalası bunu işlemek istiyordum. Kapı kasası yapacaktım. Baktım orada bir çatlak var. Oraya kaldırdım baktım ki komple çıktı orası. Baktım balığa benziyor. Kullanmadım onu o günden beri sakladım. Bunda hiç bir işlem yok. Sadece figürün üzerinde boyama var. Şekilde olarak bunda elleme yok”dedi.

ÇIKTIĞI AĞAÇTA KALP KRİZİ GEÇİRDİ ÇIKTIĞI AĞAÇTA KALP KRİZİ GEÇİRDİ

‘DAHA ÖNCE CEVİZ AĞACINDAN YILAN FİGÜRÜ ÇIKMIŞTI’

Daha önce ceviz ağacından da yılan figürünün ortaya çıktığını ifade eden Açıkgöz, “Çocukluğumdan beri marangozluk yapıyorum. Yaklaşık 40 yıl oldu. Daha önde ceviz ağacından da yılan şekli çıkmıştı. Onu saklayamadım onu müşteriye kullandım. Bu artık burada müzelik”şeklinde konuştu.

Haber: Batuhan DARAKCI