İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Umum Müdürlüğü’nde (İETT) kadın sürücülerin sayısı artmaya devam ediyor. Karaköy-Beyoğlu arasında mekik dokuyan tarihi Füniküler hattında artık dört kadın Vatman görev alıyor. İstanbul Büyükşehir belediyesi tarafından harekete geçirilen bu sistem vatandaşlardan da büyük takdir görürken,Zonguldaklı Ayşegül Kaya'nın da bulunduğu ekip görenleri gururlandırdı.

Vatman Kamer Duygun,”Dört kadınız şu an bir arkadaşımız izinli üç kadınız bugün bu vardiyada..Yolcular çok mutlu..İstanbul’a çiçek açmış diyorlar.”şeklinde konuştu.

Zonguldaklı Ayşegül Kaya ise,” kadının heryerde yapabileceğini gösteriyoruz.Özellikle yabancı yolcular o kadar değişik bakıyorlar ki bize, Türk toplumu dışarıdan Türk kadını farklı lanse edilmiş. Burada hayranlıkla hatta el şıklatarak bizi bazen karşılıyorlar.”dedi.

EĞİTİM AİLESİ TIRI DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTIRILMAK ÜZERE YOLA ÇIKTI EĞİTİM AİLESİ TIRI DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTIRILMAK ÜZERE YOLA ÇIKTI

  Dünyanın en eski ikinci metrosu‘nda  kadınlar görevinin başında yolcular ise bu durumu hayranlık ve takdirle karşılıyor.