Adıbaş, Zafer Partisi Zonguldak İl Başkanlığı'nın geçtiğimiz günlerde yaptığı kongre sonrasında oluşturulan yönetim de Kazan'ın da isminin yazmasıyla ilgili olarak  Kazan’ın hali hazırda İYİ Parti üyesi olarak gözüktüğünü başka bir siyasi partiye üye bile olamayacağını ifade etti. 
Adıbaş açıklamasında; “Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Zafer Partisi Zonguldak İl Başkanlığı’nın kongresinin ardından, yönetimdeki isimleri basın aracılığıyla gördüm. Zafer Partisi İl Yönetim Kurulu üyeleri arasında, İYİ Parti Kozlu Kurucu İlçe Başkanımız Kerem Kazan’ın ismini görünce şaşırdım. Çünkü Kerem Başkanımız hali hazır da İYİ Parti de üyeliği devam ediyor.  Başka bir siyasi partiye üyeliği bulunan bir kişi üyeliğini sonlandırmadan kesinlikle başka bir partiye üye olamaz. Kayıtlarımıza baktığımız da 04.09.2023 ( BUGÜN ) itibariyle halâ İYİ Parti Kozlu İlçe üyeliği devam etmektedir. Kurucu İlçe Başkanımız Kerem Kazan'ın nasıl ve ne şekilde başka bir partinin İl yönetiminde olabilir ya da gösterilebilir anlamış değilim. 
Zafer Partisi’nin Zonguldak İl Kongresi 2 Eylül 2023’te yapıldı. Bu şekilde Kozlu Kurucu İlçe Başkanımız Kerem Kazan yıpratılırken, vatandaşlarımız da yanıltılmaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.