İŞKUR Sanal İstihdam Fuarı, işverenlerle iş arayanları buluşturuyor. Online olarak işverenlerin, iş arayanların ve öğrencilerin buluşması amacıyla organize edilen Fuar, 15-16 Aralık 2022 tarihlerinde “https://sanalistihdamfuari.iskur.gov.tr” adresi üzerinden gerçekleştirilecek. Fuara isteyen herkes katılım sağlayabilecek.  

Konuyla ilgili yapılan açıklamada;" İki gün sürecek Fuar’da, kurumsal markaları tanıtmak, 2022 personel teşvikleri hakkında bilgi almak,  personel ihtiyacına yönelik özgeçmiş havuzu oluşturmak, iş başvurusunda bulunanlarla online görüşme yapmak ve  eleman ihtiyacını karşılarken network ağını da geliştirmek mümkün.

Vatandaşlarımız, Sanal Fuar tarihlerinde https://sanalistihdamfuari.iskur.gov.tr adresine girerek, katılımcı firmalar ile yazılı veya görüntülü olarak görüşebilecek ve online olarak CV’ lerini bırakabileceklerdir.


 Sanal Fuarımızı ziyaret etmek isteyen iş arayanların izleyeceği adımlar şu şekildedir;

1) Cep telefonu, bilgisayar veya tabletinizden https://sanalistihdamfuari.iskur.gov.tr adresine girin,

POLİSTEN KIŞ LASTİĞİ DENETİMİ: CEZA YAĞDI POLİSTEN KIŞ LASTİĞİ DENETİMİ: CEZA YAĞDI

2) Kayıt olun,

3) Fuar tarihlerinde size gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın,

4) Profilinize önceden hazırladığınız CV’ yi yükleyin veya yeni CV oluşturun,

5) Katılımcı firma yetkilileri ile görüşün, firmalar ve iş ve meslek danışmanları tarafından düzenlenecek seminerlere katılarak iş arama süreçleri ile işgücü piyasasına ilişkin bilgi düzeyinizi artırma imkanına sahip olun,

6) İstediğiniz firmaya CV’ nizi bırakın.

 15-16 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek sanal istihdam fuarına destek veren İlimiz İşverenlerine teşekkür ederiz.Ayrica fuarın hazırlanmasında emeği geçen tüm personel arkadaşlarıma ekibime de teşekkür ederim."

ifadelerine yer verildi.