TTK’ya ait rödovans sahasını işleten Akkurt Madencilik’in yönetim kurulu başkanı Alaattin Kurnaz, Ahmet Çolakoğlu ithal kömürü destekleyerek bu karara imza attı bu bizim vekilimiz birde diyerek sitem etti. Kurnazın açıklamaları şu şekilde “EPDK’nın aldığı karar çok gülünç bir olay burada Cumhurbaşkanımız şunu söylüyor “yerli ve milli” diyor. Sen tamamen ithal kömüre teşvik ediyorsun. Biz şaşırdık ben bunun duyumunu ÇATES Müdürü bana dedi ki Alaattin bey böyle bir çalışma var sizin fiyatlar geri gelecek ben güldüm geçtim. Olabilir mi dedim ithal kömüre teşvik verilecek yerli kömüre’de fiyatlarınız aşağı inecek böyle mantıksız bir şey olabilir mi bunu yaparsanız Zonguldak’taki rödevanscı firmaları bitirirsiniz siz. Türkiye Taş Kömürü (TTK) tamamen devlet destekli ekonomisini sağlıyor. Şimdi gelinen nokta bu olunca biz şok olduk. Fiyatlarımız bir anda yüzde 20 yüzde 25 aşağıya düştü. 

İMZA ATANLAR ARASINDA AHMET ÇOLAKOĞLU VAR


Bunu siyasetçilere anlatıyoruz kimsenin haberi yok burda da söylüyorum bunu imzalayanlardan bir taneside Ahmet ÇOLAKOĞLU vekilimiz bizim yani. Bu mantıksız bir şey bunu her yerde tartıştık bize teşvik verilmesi lazımken böyle bir olay oldu. 2500 lira yaptılar bize ithal kömürü de 3250 lira yaptılar yani yüzde 40 zam yapıldı , bize verilen zam ne kadar yüzde 20 ÇATES Enerji piyasasından yüzde 40 zam aldı bize yüzde 20 verdi. Adaletsizlik var yani. 


ŞU ANDA KİMSE KÖMÜR VERMİYOR


Bizim kömürümüz 855 lira ederken suanda 600 liradan kömür istiyorlar. Şu anda kimse kömür vermiyor. Bir haftadan beri bunu konuşuyoruz 600 liraya kömür veriyoruz bunun içinde her tonda 242 lira rödevans parası veriyorum. Bunun altından nasıl kalkacağız” dedi.

Haber: Batuhan DARAKCI