Kilimli Balıkçılar Derneği Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Busskan, " Kilimli Nazım imal planı Belediye Başkanı tarafından yok sayılıyor" diyerek tepki gösterdi.

Kanunlata aykırı olarak  barınakların yıkılmasından sonra yine kanunlara aykırı olarak yıkılan alanın tünel  inşaasından çıkan şistle doldurulmaya çalışılmasına tepki gösteren Buskan hukuksal olarak mücadele devam edeceklerini ifade etti.

Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun'un kendilerine kanunsuz belge gönderdiğini idda eden İbrahim Buskan, şunları söyledi:

YENGESİNİ ÖLDÜREN SANIK İÇİN SAVCI AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEDİ YENGESİNİ ÖLDÜREN SANIK İÇİN SAVCI AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEDİ

"Sayın Kamil Altun'un görmek istediği Kilimli. Kilimli mevcut nazım İmar Planları belediye başkanı tarafında yok sayılıyor. Zonguldak Çevre Şehircilik ve İklim il Müdürlüğü tarafından Kilimli Belediyesi tarafından, İlgili bakanlığa sunulmuş olan, sahilde düzenleme planı olan, fuar ve seyir alanları planı Temmuz 2022’de askıya çıkmıştır. Bu plana yasal süresi içinde Kilimli Balıkçılar Derneği itirazını yapmıştır. Bu plan askıdan indikten sonra, Kilimli Balıkçılar Derneği taraf olarak kendilerine verilecek cevabı beklerken, Kilimli kaymakamı ve belediye başkanı Çekek yerlerindeki Barınakları, kanunları hiçe sayarak elbirliği ile yıkmışlardır. Nerede bu Zonguldak kentinin sahipleri? Geçtiğimiz Cuma günü saat 13.20 sıralarında tarafımıza bir belge gönderilmiştir (Ekteki), (ben sizinle bu konuyu konuşmam diyen Kilimli belediye başkanı tarafından). Belge incelendiğinde, bu belgede sayı, numara, tarih ve e imzanın olmadığı görülmektedir. Bu şekildeki bir evrak nasıl oluyorda, bir belediye başkanına servis ediliyor, Mekansal Planlama Genel Müdürünün Devlet İşleyişi ahlakının Burada sorgulanması gerekmektedir. Bizde yazıyı ileten belediye başkanına, yazının muhatabı Kilimli Balıkçılar Derneğidir, derneğe ulaştığında bu kararlı da Yüce Türk Adaletine sunacağız ve ilgili Kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağız dedik, o belediye başkanına. Kilimli Balıkçılar Derneğine ait Çekek yerlerine tünel atıklarını dolduran ÖDF firmasına ait kamyon ve iş makinalarının anlık işlemleri, tarafımızdan sürekli olarak kayıt altına alınmaktadır. Kanunsuz iş yaparak Kilimli Balıkçılar Derneği Çekeklerini yıkan ve dolgu yapan her kişi yasalar karşısında hesabını bugün, olmaz ise yarın vereceklerdir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.
Belediye başkanının gönderdiği kanunsuz belge. Bu belge ile utanmaları gerekiyor"