Öğretmenler Günü nedeniyle, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde (AİHL) kutlama programı düzenlendi. 
Programa; Vali Mustafa Tutulmaz, Vali Yardımcıları Turgut Subaşı, Mehmet Türk, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Varol Demirköse, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından güne özel video gösterimi yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in 24 Kasım mesajı, kürsüde okundu. 
Mesajın okunmasının arkasından öğretmenler, yan flüt eşliğinde güne özel şiirleri okudu. 

“İYİKİ ÖĞRETMENİM”

İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı açıklamada; “Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik ünvanının verildiği bugünde kıymetli öğretmenlerimizin gününü en kalbi duygularımla kutluyorum. Fedakar öğretmenlerimizin önemini anlatmamız ve anlatmamız gerektiği bir gün bugün. Samsun’da yeniden doğmaktır öğretmen olmak, damarlarda bayrak bayrak dolaşmaktır öğretmen olmak. Bu memleketi, milleti sahiplenecek gençlerle geleceğimiz her zamankinden aydınlık olacaktır. Mesleğimiz ne kadar kutsal ve görevimiz ne kadar yüceyse sorumluluğumuz da o kadar büyüktür. Fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek için bu yolda omuz omuza yürümeye kararlılıkla devam edeceğiz. Büyük eğitim ailesi olarak bşz gücümüzü siz değerli öğretmenlerimizden alıyoruz. İyiki varsınız. Başöğretmenin Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit öğretmenlerimizi minnetle yad ediyorum. Öğretmenlerimizin gününü yürekten kutluyor, gururumu bir kez daha tekrar ediyorum; iyiki bende öğretmenim.” dedi. 
İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan Zonguldak’ta görev yapan tüm öğretmenler adına çiçek takdimi yapıldı.
‘Bir öğretmen olacağım, adı sanı duyulmamış’ başlıklı oratoryo gösterisi de büyük beğeni aldı. Oratoryo gösterisine olan ilgi, salondaki izleyenler tarafından alkışlarla gösterildi.

“LİYAKATE DAYALI ATAMA İSTEMEK HAKLI VE MEŞRU BİR TALEPTİR” “LİYAKATE DAYALI ATAMA İSTEMEK HAKLI VE MEŞRU BİR TALEPTİR”

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN