Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Yönetim Kurulu üyesi Mevlüde Yalçıner, görevinden istifa etti. Yalçıner, istifa nedenini sosyal medya hesabından da açıkladı. İl Başkanı Varol Demirköse tarafından hiçbir toplantıya çağrılmadığını, yasal haklarının da elinden alındığını iddia eden Yalçıner, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

YENGESİNİ ÖLDÜREN SANIK İÇİN SAVCI AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEDİ YENGESİNİ ÖLDÜREN SANIK İÇİN SAVCI AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEDİ

“Milliyetçi Hareket Partisi İl yönetim Kurulu’nda yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktayım ancak  buna rağmen il Başkanı tarafından hiçbir toplantıya çağırılmamaktayım. Herhangi bir davet olmadığından (WhatsApp grubu ,Telefon mesajı ,normal Telefon). Hiçbir toplantıdan haberimin olması söz konusu olmuyor. Dolayısıyla toplantılara katılma imkanı bulamıyorum. Yasal hakkım olan karar defterine imza atmamda engelleniyor. Yukarıdaki hususlar sonucunda partime hizmet etme imkânım Parti tüzüğümüze aykırı olarak elimden alınıyor. Bu şartlarda liderimize bağlı partimizin neferi olarak partime hizmet etme imkânı aradığımdan mevcut il yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmeyi uygun görüyorum.

 Milliyetçi Hareket Partisi'nin sade bir üyesi olarak liderimize ve davamıza bağlı bir neferi olarak hizmet etmeye devam edeceğim....”