JANDARMADAN OKUL ÖNLERİNDE DENETİM JANDARMADAN OKUL ÖNLERİNDE DENETİM

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanlığı tarafından Dedeman Otel’de Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı düzenlendi.

Dedeman Otel’de düzenlenen toplantıya, Yerel Yönetimler Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Ak Parti İl Başkanı Muammer Avcı, İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, İl Genel Meclis Başkanı Necdet Karaveli, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Erbay, Gençlik Kolları Başkanı Benhur Özübek, belde belediye başkanları, Meclis üyeleri ve partililer katıldı.

AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı, “Tabi öncelikle biliyorsunuz dün akşam geç saatlerde acı bir haber aldık. Bartın Amasra İlçesinde Grizu patlaması sonucunda 41 kardeşimiz madenci şehirimiz rahmeti rahmana kavuştu. Mekanları cennet olsun. Yine yaralılarınıza Cenab-ı Allah’tan acil şifalar diliyorum. Tabi siz bizlerle yapmış olduğunuz toplantıda bizlere şöyle bir talimat verdiniz. Belediyemizin yapmış olduğu hizmetler konusunda öncesi ve sonrası hatırlatmayla bir konu bahsetmek istiyorum. Cumhuriyetmiş 1923 kuruldu 1 Nisan itibariyle Zonguldak cumhuriyetimizin ilk şehri oldu. 1 Nisan 1924’den sonra ülkemizin kalkınmasında saniyeleşmesinde muazzam bir şehirdir. Biz 2020 yılına kadar Türkiye’nin enerji ihtiyacını karşılayan İl durumundaydık. Emeğin alınteri diye anılan Zonguldak. 2020 yılından cumhurbaşkanımız doğalgaz rezervini açıkladı. Şuanda Filyos’da ki doğalgazı müjdeledi. 174 km boru serimi gerçekleşiyor. Kozlu ve Türkali arasında enerji üssü kuruluyor. Filyos’da Türkiye’nin üçüncü büyük limanını inşaa ettik. Şuanda cumhurbaşkanımız Zonguldak’a muazzam yatırım yapıyor. Şuanda 80 yılda Zonguldak’a 14 bölünmüş yol yapıldı. Şuanda da 178 km yol yapıldı. Bizden önceki hükümetler döneminde 6 karayolu tüneli yapıldı. Şuanda ise 26 adet. Zonguldak’tan Kilimli’ye birinci etap çalışmamız tamamlandı. İkinci etap çalışması başlayacak. 7 tünel ve dönüş 14 Kilimli Muslu arası 16 olacak. Nereden nereye”dedi.

Ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.