Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Muammer Avcı, madenciler hakkında açıklamalarda bulundu.

AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizatihi almak suretiyle madencilerimize yönelik biliyorsunuz orada cansiparane çalışmalarını takdir etmesi ve akabinde bizim burada domuzdamı diye tarif ettiğimiz ve cumhurbaşkanımızın da açtıkları tünellerle cansiperane çalıştıklarını ifade ettiği ve bu tip çalışmalarla da bizim gönlümüzde taht kuran Madenci kardeşlerimizi ben burada saygıyla minnetle anıyorum”dedi.

 AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı’nın açıklaması şu şekilde; “Evet malumunuz altı Şubat‘ta 10 yerimizi 113 ilçemizi 6514 köyümüzü kapsayan ve coğrafyasında 66 binanın barındığı ve bunun 12 bin 500 yüzü çöktüğü bir afat yaşadık. asrın felaketi yaşadık. Biz burada öncelikle bu asrın felaketinde rahmeti Rahmana kavuşan depremzede kardeşlerimize vatandaşlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet diliyoruz yaralılarımıza şifalar diliyoruz. Tabii burada malumunuz gerek  AFAD nezdinde gerek jandarma arama kurtarma nezdinde gerek polis arama kurtarma nezdinde gönüllü kuruluşlar arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları gerçekleştiriyorlar. Tabi bizim burada devletimizin en tepesi olarak sayın cumhurbaşkanımız Recep tayyip Erdoğan’ın bizatihi almak suretiyle madencilerimize yönelik biliyorsunuz orada cansiparane çalışmalarını takdir etmesi ve akabinde bizim burada domuzdamı diye tarif ettiğimiz ve cumhurbaşkanımızın da açtıkları tünellerle cansiperane çalıştıklarını ifade ettiği ve bu tip çalışmalarla da bizim gönlümüzde taht kuran Madenci kardeşlerimizi ben burada saygıyla minnetle anıyorum hepsinden Allah razı olsun ve Cenabı Allah ayaklarına taş değidirmesin hem bu dünyada hem ahrette inşallah kendilerine bunun karşılığını versin diyorum”dedi

248 SAAT SONRA MADENCİLERİMİZ ALEYNA ÖLMEZ İSİMLİ KARDEŞİMİZİ KURTARDILAR

"HAYDİ ZONGULDAK PERİNÇEK İÇİN İMZAYA" "HAYDİ ZONGULDAK PERİNÇEK İÇİN İMZAYA"

Madencilerin 248 saat sonra Aleyna Ölmez isimli genç kızı kurtardıklarını ifade eden Başkan Avcı, “Tabi biz az önce de işaret ettiğiniz bu sayı 500 üzerinde 3800 noktasında bir madencimiz orada görev yaptı halihazırda şu anda 1700 madencimizin orada olduğunu biliyoruz ve bir rotasyon çekmedi bu işin daha devam edeceğini biliyoruz. Bu anlamda biliyorsunuz az önce ulusal medyada da duyuruldu 248 saat üzerine Aleyna Ölmez kardeşimizi yavrumuzu yine madencilerimiz enkaz altından çıkardık onun mutluluğunu yaşıyoruz burada şu ana kadar 36.000 vatandaşımızı biz kaybettik ve yine 108.000 civarında da biliyorsunuz yaralımız var ben tekraren burada ölen vatandaşlarımıza rahmet diliyorum yaralılarımıza şifalar diliyorum”şeklinde konuştu.

MADENCİLERİMİZİ SARILIP KUTLAMAK İSTİYORUM

AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı, madencileri tebrik etmek istediklerini söyleyerek “

Bir Zonguldaklı olarak Zonguldak’da ki havzamıza ait madenci kardeşlerimize tekrar yürekten en kalbi duygularımla teşekkürlerimi arz ediyorum. İnşallah yakın bir zamanda da onları böyle yüz yüze de tebrik etmek istiyoruz bir sarılmak istiyoruz onlara Allah yar ve yardımcıları olsun hepimizin başı sağ olsun diyorum teşekkür ediyorum”dedi.

Haber: Batuhan DARAKCI