Zonguldak Belediye meclisinde ikametgahlarını Zonguldak'a alan üniversite öğrencilerine suda yüzde 50 indirim yapılmasına karar verildi.

Zonguldak Belediye Meclisi'nin Aralık ayı birinci birleşimi gerçekleştirildi.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan başkanlığında gerçekleştirilen birleşimde gündemde bulunan; Zonguldak sahilinde bulunan yapıların ihaleye verilmesi, belediyeye ait Zon-Bel inşaat sanayi şirketi sermayesinin arttırılması, su ve kanalisazyon hizmetlerinde uyulacak usul ve tarifeleri ile abone hizmetleri yönetmeliği, belediye bünyesinde bulunan ve ekonomik ömrünü tamamlamış araçların satışı ile  taksi dolmuş servis yönetmeliğindeki değişiklikleri kapsayan maddeler görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi.

İKAMETGAHLARINI ZONGULDAK'A ALAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE SUDA İNDİRİM YAPILACAK

Ak Parti grup başkan vekili bünyamin Babaiban su ve abonelik hizmetleri maddisine şehrimizde ikamet eden ve ikametlerini Zonguldak'a aldıran üniversite öğrencilerine su da indirim yapılması teklifinde bulundu.

Baba İbo'nun bu teklifini Cumhuriyet Halk Partisi grup başkan vekili Atınç kayınova, bakanlar kurulunun örnek kararını açıklayarak önergeyi destekleyeceklerini ifade etti CHP meclis üyesi Turgut Aydın'da, kanunun mecliste bu konuda yetki verdiğini ifade etti.

ZONGULDAK LİMANINDAKİ KARDEMİR KÖMÜR SAHASI VE ÇAĞ ÇELİK DEPOSU'NUN KALDIRILMASI İSTENDİ

DEVREK BELEDİYESİ DEPREM BÖLGESİNE BİR EKİP GÖNDERDİ DEVREK BELEDİYESİ DEPREM BÖLGESİNE BİR EKİP GÖNDERDİ

Belediye meclisinde gündem dışı söz olan Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi Turgut Aydın Zonguldak limanı bünyesinde bulunan Çal Çelik'e ait depo ile Kardemir'e ait kömür sahasındaki kömür deposunda ki kömür tozlarının şehri rahatsız ettiğini ifade ederek kömür sahasının kaldırılması konusunda Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim alana ne düşündüğünü sordu.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim alanda Bu konuyla yakından ilgilendiklerini Liman içerisindeki Kardemir ait kömür deposunun kaldırılması için çaba içerisinde olduklarını ifade etti.

ADLİYE BİNASI KEŞKE ŞEHİR DIŞINDA OLSAYDI

Aynı şekilde Cumhuriyet Halk Partisi meclis Turgut Aydın'ın sahilde bulunan Adliye binasının depreme dayanıksız raporu verildiğini hatırlatarak, adliye binasının yıkılıp yeniden yapılması durumunda aynı yere değil farklı yere yapılması gerektiğini ve alanında yeşil alan olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim alan da Turgut Aydın'ın söylemini destekleyerek keşke adli binası şehir dışında olsaydı Tabii bizim bu konuyla ilgili görüşmelerimiz var adalet bakanı geldiğinde konuyu kendisine ilettik farklı bir yere, şehir dışında bir yere yapılması gerektiği ifade ettik kendisi olumlu baktı inanıyorum ki orada eski polis lojmanı var eski adliye binası var eski polis lojmanı ve eski adliye binasının yıkılıp yeni adliye binasının ise sosyal konut olarak kullanılıp etrafının park bahçe olarak kullanılması çok güzel olur ifadesini kullandı.

ZONGULDAK LİMANINI BELEDİYE VE TESİSİ OLARAK BİRLİKTE İŞLETEBİLİRİZ

mecliste gündem dışı söz olan özberk papilla Zonguldak limanı konusunda Zonguldak ticaret ve sanayi Odası Başkanı hazırladığı raporu hatırlatarak, "Zonguldak limanı Filyos liman projesi ile birlikte önemi daha da artacaktır çünkü küçük gemilerin Filyos limanına girişi mümkün olmayacak ve Zonguldak limanı tercih edeceklerdir dolayısıyla gümrüklü bir sahanın yeniden inşa edilmesi en az 150-200 milyon dolara mal olacaktır Zonguldak limanı gümrüklü sahadır ve bu iyi değerlendirilmelidir" ifadesini kullandı.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'da yaptığı konuşmada Zonguldak limanının çok değerli olduğunu ve Zonguldak limanını belediye ve ZTSO olarak birlikte işletebileceklerini ve bu şekilde limonu daha verimli ve ticaret hacminin geliştirilebileceğini ifade etti.

Meclisin ikinci birleşiminin 7 Aralık Çarşamba günü toplanılması kararlaştırıldı.