ZONGULDAK'TAN DEPREM BÖLGELERİNE GİDECEK YARDIMLAR İÇİN ÖNEMLİ DUYURU ZONGULDAK'TAN DEPREM BÖLGELERİNE GİDECEK YARDIMLAR İÇİN ÖNEMLİ DUYURU

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, bankaların maden işçileri için verdiği promosyon teklifleri üzerine açıklama bulundu. Bu hafta yeniden ihalenin yapılacağını hatırlatan Başkan Yeşil, bankalara seslenerek; "İyi sonuçlarla ayrılacağımızı düşünüyorum. Takip edeceğiz beraber." ifadelerine yer verdi. 

Geçtiğimiz 8 Aralık tarihinde yapılan ve  35 bin liranın altında teklif geldiği için geçerli olmayan ihale, 14 Aralık Çarşamba günü yeniden düzenlenecek. GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil de, ihale öncesi bankalara seslenerek, süreci takip edeceklerini, güzel teklif beklediklerini ifade etti. Konuyla ilgili açıklama yapan GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil; "Sıra maden işçilerimize geldiğinde ne yazıkki bankalarımız cimrileşiyor. Onun sebebi de yakın zamanda promosyon güncellemesi yapan kurumve kuruluşların aldıkları ücretler ortada, aldıkları maaşlarda ortada. Onlarında hakkıdır kesinlikle yanlış bir düşüncemiz yok ama; bizim de 7 bin 300 maden işçisi, memurlarla birlikte 9 bin kişinin aldığı ücretlerde ortada. Gelip de bankaların bizleri rahatsız eden teklifte bulunması, tüm maden işçilerimizle birlikte bizleri de rahatsız etmiştir. Buradan iyi sonuçlarla ayrılacağımızı düşünüyorum. Biraz daha bankaların özverili olmalarını, bunu fısatçılıktan çıkartarak,hayatın gerçekleri olarak diğer kuruluşlara yaptığı gibi bizlere de teklifler gelmesini bekliyoruz. Bu hafta tekrar ihalemiz var. Takip edeceğiz beraber." dedi.
Önceki ihalede verilen teklifler şöyleydi:
Ziraat Bankası: Teşekkür etti
Vakıfbank: 15 bin TL
Halk Bankası: Teşekkür etti
İş Bankası: 15 bin TL
Yapı Kredi: 12 bin 600 TL
TEB: 9 bin 500
Haber:Duygu ELMA ÖZFİDAN