Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 06-05-2022 15:37   Güncelleme : 06-05-2022 18:44

ZONGULDAK’TA GERÇEKLEŞECEK OLAN PROJE PAZARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

onguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde bu yılgerçekleştirilecek olan Farabi VIII. Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı için geri sayım başladı. 16 Mayıs Pazartesi günü Farabi Kampüsü Kapalı Spor Salonunda başlayacak olan etkinlikte nitelikli projelere çeşitli ödüller verilecek

ZONGULDAK’TA GERÇEKLEŞECEK OLAN PROJE PAZARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde bu yılgerçekleştirilecek olan Farabi VIII. Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı için geri sayım başladı. 16 Mayıs Pazartesi günü Farabi Kampüsü Kapalı Spor Salonunda başlayacak olan etkinlikte nitelikli projelere çeşitli ödüller verilecek.

Ülkemizdeki teknoloji ve inovasyon alanında paydaşlar arasındaki işbirliğini arttıracak faaliyetlerin işlerlik kazanması için her geçen gün yeni projeler hayata geçirilmeye çalışılıyor. Bu bağlamda söz konusu etkinlikle de ülkemizdeki proje fikirleri ile ilgili olacak şekilde; bölgede bilgi, fikir ve görüş alışverişini sağlamak, Ar-Ge projelerine ilişkin teknolojik ve finansal işbirliklerinin oluşmasına ortam hazırlamak, üniversite, araştırma ve özel sektör kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirmek, bölge insanımızı bilinçlendirmek, üniversite-sanayi işbirliğinde farkındalığı artırmak, akademisyenler ve öğrencilerde proje kültürü oluşturmak ve ülkemizde bilimsel ve teknolojik gelişmenin dinamiğini oluşturacak bilim insanlarını sanayideaktif hale getirmek amaçlanıyor.

Proje pazarında dereceye giren projelere nakit ödüllerin yanı sıra Zonguldak Teknopark'ta yer alan Ön Kuluçka Merkezinde yer alma fırsatı sunulacak. Etkinliğe 71 proje, kapalı spor salonunda gerçekleşecek olan İnovasyon Proje Pazarındasunulmak üzere kabul edildi.

Farabi VIII. Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı" etkinliği herkese açık bir şekilde yapılacağı kamuoyunada bildirildi.

AdminAdmin