Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 02-04-2021 20:05   Güncelleme : 02-04-2021 23:29

ZONGULDAK’TA 19 SANIKLI FETÖ/PDY DAVASINDA KARAR

ZONGULDAK'ta tutuksuz 19 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY davasında 11 sanık, 2 yıl 1 ay ile 7 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 8 sanığın ise beraatine karar verildi.

ZONGULDAK’TA 19 SANIKLI FETÖ/PDY DAVASINDA KARAR

Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında farklı meslek gruplarından 19 kişi hakkında dava açıldı. Tutuksuz 19 sanık, Zonguldak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'silahlı terör örgütüne üye olma', 'terör örgütüne isteyerek ve bilerek yardım etme' suçlarından hakim karşısına çıktı. Karar duruşmasına bazı tutuksuz sanıklar ve avukatlar katıldı. Sanıkların son sözlerinin ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, M.K, H.Ü, M.K, Ü.A, S.K. ve S.C'yi 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 6 yıl 3'er ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Sanıklardan M.E. ve H.K. ise 'terör örgütüne isteyerek ve bilerek yardım etme' suçundan 2 yıl 1'er ay hapis cezasına çarptırıldı.


Sanıklardan S.D. 2 yıl 1 ay, N.D. ise 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılırken aynı suçtan hakkında 7 yıl 6 ay hapis cezası verilen F.S'nin tutuklanmasına karar verildi. S.B, A.Ü, M.D, M.Ü, M.A, N.A, H.D. ve Z.D'nin üzerlerine atılı suçu işlediklerine dair somut ve inandırıcı delil bulunmadığından beraatlerine karar verildi.

DHA