Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 10-01-2022 10:21   Güncelleme : 10-01-2022 16:24

ZONGULDAK’TA 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NE ÖZEL PROGRAM DÜZENLENDİ

Zonguldak’ta 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, bugün DEDEMAN’da basın mensuplarına kahvaltı düzenlendi.

ZONGULDAK’TA 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NE ÖZEL PROGRAM DÜZENLENDİ

Zonguldak’ta 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, bugün DEDEMAN’da basın mensuplarına kahvaltı düzenlendi.Düzenlenen kahvaltıya, Vali Mustafa Tutulmaz,Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Mustafa Çufalı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Milletvekilleri Polat Türkmen,Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu,İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan katıldı. Düzenlenen programda AK Parti Milletvekili Polat Türkmen konuşma yaptı.Milletvekili Türkmen konuşmasında,

“Çok değerli çalışan gazeteciler, hepinizi saygıyla selamlıyorum. 2022 yılına girdik. 2021 yılı Zonguldak için çok hayırlı bir yıl oldu. Buzorlukları aşmasını ekibiyle başaran bir Cumhurbaşkanımız var. Sözü dinlenen bir ülke olmaktan mutluyuz. Nerede haksızlığa uğrayan varsa onların yanındayız.Cumhurbaşkanı ve heyetine ve arkasında duran vatandaşlara teşekkür ediyorum. Belediyemizin çalışmalarına bizzat siz şahit oluyorsunuz. Tünellerimizin açılışını 22 Ocakta Cumhurbaşkanımızla birlikte yapacağız.Büyük gayretle Zonguldak’ımızın büyümesine katkı veriyoruz. Zonguldak ve ülkemizin menfaatleri için mecliste çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hakkınız ödenmez fakat aramızda sıkıntılar olmuyor değil. Kurumlara zarar vermeme ön planda olmalı.” dedi.

Ardından Vali Tutulmaz kürsüye çıktı. Vali Tutulmaz konuşmasında,"Sizlerin ve bizlerin çalışmalarına umarım katkılı bir yıl olur. Basınla biraraya gelince değerlendirme yapacağım. 2021 yılı  ilimiz adına güzel bit yıldı. Yatırımların ön plana çıktığı bir yıldı.Bu yıl pandeminğn gölgesinde geçen bir yıl oldu. Yükselişler ve azalışlar oldu vaka sayılarında. Yeniden bir artış mevcut. İlimiz  de  vaka sayısı 225 oldu.Devlet hastanesinin yapımında son aşamaya gelindi. Perşembede 7 hekimli tesis açıldı.Alaplı’da devam ediyor.15 projede devam ediyor. Kırsal kalkınmada rol oynayan değerlerimiz var." şeklinde konuştu.