Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 14-11-2021 15:00   Güncelleme : 14-11-2021 21:10

ZONGULDAKSPOR TARAFTARLAR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ KURULDU

Zonguldak Kömürspor tribün liderleri ve taraftalar sosyal sorumluluk projeleri ve takıma destek vermek amacıyla Zonguldakspor Taraftarlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini kurdu.

ZONGULDAKSPOR TARAFTARLAR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ KURULDU

TFF 2.Lig temsilcimiz Zonguldak Kömürspor taraftarları hep birlikte biraya gelerek Zonguldakspor Taraftarlar  Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurdu. Derneğin Başkanlığı'na Cevat Laçin getirilirken, Başkan Yardımcısı Miraç Balcı, Genel Sekreter Bora Amasralı, Sayman Taner Arslantürk, üyeler ise Sercan Akar, Alper Kadir İnan olarak açıklandı. 

Basın mensupları ile kahvaltıda biraya gelen dernek üyeleri derneğin tanıtımını yaparak basına bilgiler verdi. Zonguldakspor Taraftarlar  Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cevat Laçin, “Yıllardır iç içeyim ayrımız gayrımız yok. Biz 12.güçsek bizim günümüzde sizlersiniz. Bize her dönem yanımızda olduğunuzu hissediriyorsunuz. Sizlere öncelikle teşekkür ediyorum. Bizleri yanız bırakmayan Zonguldakspor dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu derneği hızlı bir şekilde kurup belli arkadaşlarımızı buraya çağrabildik. Genişletilmişini daha sonda yapacağız. Bu anlamda kimse bu konuyu yanlış bir yere çekmesin. Biz arkadaşlarımızla uzun zamandır tribünde mücadele ediyoruz. Bir nebze Zonguldak için kültür elçiliği yapıyoruz. Türkiye’de ayak basmadığını hiç bir yer yok. Takımımızı şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Doğrularımız yanlışlarımız vardır bunlar biz ders çıkarmaya çalışıyoruz. Biz arkadaşlarımızla görüştük. Şehrimize yakışır şehrimize takışır şehrimizi ayakta tutabilecek bir sivil toplum örgütü haline gelelim. Sivil toplum örgütleri her zaman arkadaşlarımızın yanındadır. Zonguldakspor Taraftarları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğini kurduk”dedi.

Zonguldakspor Taraftarlar  Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Miraç Balcı, “İnşallah yapacaklarımız bundan sonra daha anlamlı bir şekilde olacak. Biz çok umutluyuz çok gururluyuz çok emek verdik. Çok insana yaklaşamıyorduk. Yardımlardan ziyade tribünde arkadaşlarımızın çok eksikleri var. Yaşamları boyunca çok sıkıntıları var. Bu derneğin kuruluş anacı bu arkadaşlara yardımcı olabilmek. Ciddi şekilde yardımlar yapabilmemiz. İş konusunda vs. konusunda elimizden geleni yapacağız”diye konuştu. Etkinlik toplum hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.