Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 19-11-2021 14:01   Güncelleme : 19-11-2021 17:39

ZONGULDAKLI KAYIP İŞÇİNİN CESEDİ BURSA'DA DEREDE BULUNDU

Bursa'nın Gemlik ilçesinde 4 ay önce kaybolan ve tutuklu 3 şüphelinin, öldürerek dereye attıklarını söyledikleri Selçuk Duman'ı arama çalışmaları sırasında bir erkeğe ait cansız beden bulundu.

ZONGULDAKLI KAYIP İŞÇİNİN CESEDİ BURSA'DA DEREDE BULUNDU

Bursa'nın Gemlik ilçesinde 4 ay önce kaybolan ve tutuklu 3 şüphelinin, öldürerek dereye attıklarını söyledikleri Selçuk Duman'ı arama çalışmaları sırasında bir erkeğe ait cansız beden bulundu. Kimlik tespiti için otopsi raporu bekleniyor. Duman’ın Zonguldak’ta yaşayan ailesi geçtiğimiz Ekim ayında polise kayıp ihbarında bulunmuştu.

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde tersane işçisi Selçuk Duman'dan haber alamayan ailesi, 7 Ağustos'ta kayıp başvurusunda bulundu.

DHA'nın haberine göre, Duman'ın öldürülmüş olabileceğinden şüphelenen Kocaeli Cinayet Büro Amirliği ekipleri, soruşturmayı bu yönde genişletti. Soruşturma kapsamında Duman'ın arkadaşları Ender Anıl Karagöz (42), kardeşi Eren Karagöz (33) ve Orhan Bilgiç (38), gözaltına alındı.

Serbest bırakılıp, tekrar gözaltına alınan şüpheliler, 22 Ekim'de tutuklandı. Şüpheliler, sorguda, araç alışverişiyle ilgili Duman ile husumet yaşadıklarını ve birlikte Bursa'nın Gemlik ilçesine gittikleri sırada iple boğarak öldürüp, Karsak Deresi'ne attıklarını itiraf etti.

Bunun üzerine harekete geçen Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri, derede Selçuk Duman'ın cansız bedenini aramaya başladı. Ekipler, bugünkü aramada Karsak Deresi'nde bir erkeğe ait cansız bedene ulaştı. Şüphelilerin Duman'ı dereye attıklarını söyledikleri noktadan 100 metre ileride bulunan cansız beden, savcılık incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Cansız bedenin yaklaşık 4 ay suda kaldığı ve bu nedenle tanınmaz halde olduğu belirtilirken, kimlik tespiti için otopsi raporu bekleniyor.

DHA