Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 20-04-2021 14:27   Güncelleme : 20-04-2021 20:40

ZONGULDAKLI DİYETİSYENDEN LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİNE SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ

Zonguldak'ta yaşayan 23 yaşındaki Diyetisyen Tuğçe Çetin, koronavirüs hastaları ve hastalığı yenmiş kişilere verdiği ücretsiz eğitimlerin ardından şimdi de lise son öğrencilerini bilgilendirmeye başladı. Koronavirüs sürecinde sınava girecek öğrencilerin beslenme düzenlerinin nasıl olmasıyla ilgili sunum yapan Çetin; “Öğrenciler pandemi döneminde eve tıkıldı. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları başladığı için de bilgilendirme yapacağız.” ifadesini kullandı. 

ZONGULDAKLI DİYETİSYENDEN LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİNE SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ

Üniversiteden bu yıl mezun olan ve diyetetik uzmanlığı alanında yüksek lisans yapan Tuğçe Çetin, salgın sürecinin başlarında koronavirüs hastaları ve hastalığı yenmiş kişilere ücretsiz eğitim vermeye başlamıştı.
Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Çetin, şimdi de üniversite sınavına girecek öğrenciler için harekete geçti. Zonguldak Fen Lisesi son sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Çetin, öğrencilere sınav öncesi beslenme düzenlerinin nasıl olması gerektiğini anlattı. Okulun Konferans Salonu’nda yapılan program, sosyal mesafe ve maske kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirildi. Sunum sonrası Çetin, öğrenci ve öğretmenlerin kilo, yağ ölçümleri ile kas oranlarını inceleyerek tavsiyelerde bulundu.  Programa ilişkin açıklama yapan Diyetisyen Çetin; “Pandemi süreci patlayınca ilk başta sosyal sorumluluk projemizi kovid hastalığı geçirmiş sağlık çalışanlarına beslenme danışmanlığı hizmeti vermeye başladık. Valimiz Mustafa Tutulmaz ve şu ani burada bulunmamızın sebebi İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun'un sayesinde buradayız. Öğrenciler pandemi döneminde eve tıkıldı ve şu an sağlıksız beslenme alışkanlıkları başladığı için hem bilgilendirme olsun hem de pandemi döneminde beslenme nasıl olmalı bunları konuşacağız. Şu an lise son sınıf öğrencilerimiz var sınava girecek. Sınav döneminde beslenmenin nasıl olmasıyla ilgili de bilgi vereceğiz.” dedi.

Haber:Duygu ELMA