Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 20-06-2022 11:07   Güncelleme : 20-06-2022 15:42

“ZONGULDAK’IN İSTİKLAL VE İSTİKBAL MÜCADELEMİZDE AYRI BİR YERİ VAR”

Vali Mustafa Tutulmaz Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101’inci Yılı ve Uzun Mehmet’i Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“ZONGULDAK’IN İSTİKLAL VE İSTİKBAL MÜCADELEMİZDE AYRI BİR YERİ VAR”

Vali Mustafa Tutulmaz Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101’inci Yılı ve Uzun Mehmet’i Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Vali Tutulmaz mesajında şu sözlere yer verdi;

“Kömürle var olan, hayat bulan, yoğun emek ve alın terinin başkenti, güzel şehrimiz Zonguldak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılını en içten duygularımla kutluyorum.

Asil milletimizce büyük fedakârlık ve özveri gösterilerek kazanılan kurtuluş ve kuruluş mücadelesinin ardından ilan edilen cumhuriyet sonrası kurulan, ilk vilayet olma unvanını taşıyan İlimiz ve çevresinin istiklal ve istikbal mücadelemizde ayrı bir yeri ve önemi vardır.

İlimizin bu gurur gününde başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere; ülkemizin bekası, devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğü uğrunda canını feda eden Milli Mücadele kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Stratejik öneme haiz enerji kaynaklarımızdan birisi olan taşkömürünü ülkemiz sanayisi ve ekonomisine katmak için alın teri dökerken hayatını kaybeden maden şehitlerimiz ile sanayinin önemli hammaddelerinden taşkömürünü ülkemize kazandıran Uzun Mehmet’i rahmetle anıyorum. “
 

AdminAdmin