Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 06-11-2021 14:27   Güncelleme : 06-11-2021 19:40

ZONGULDAK, "YERELDEN ULUSALA BASIN"I KONUŞUYOR

Zonguldak'ta 'Yerelden Ulusala Basın' konulu panel düzenlendi.

ZONGULDAK,

Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği' nde (TMMOB) ‘Yerelden ulusala basın’ konulu panel düzenlendi.
Maden Mühendisleri Odasında düzenlenen panele, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz YAVUZYILMAZ, Ünal Demirtaş,Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, CHP il başkanı Murat Pulat, İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, RTÜK üyesi İlhan Taşçı, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mustafa Kemal Erdemo, CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun katıldı. Açılış konuşmasını Çağdaş Gazeteciler Derneği Şube Başkanı Yardımcısı Ali Ayaroğlu yaptı. Ayaroğlu, basının haber özgürlüğü ile ilgili konuştu. 
Cumhuriyet Halk Partisi yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun, panelde yaptığı açıklamada; "Milli iradenin gerçekleştiği yerde vesayet ve kısıtlama varsa bunun başka alanlarda olmaması mümkün değil. Malesef bütün alanlarımız kısıtlanıyor. Ülkeyi çok güzel yönetiyorlarmış gibi algıyı da güzel yönetiyorlar. Vatandaş bu kötü gidişatın durdurulmasını bekliyor. Türkiye'yi bu karanlıktan çıkarmamız gerekiyor. Geçmişte onca iktidar geldi geçti ama hiç kimse tarafından, basının haber yapma özgürlüğü bu kadar elinden alınmadı. Biz basın özgürlüğünde daha ileri gitmemiz gerekirken malesef özgürlüğümüz her geçen gün azaltıldı. Yasama, yürütme, yargıdan sonra en önemli ayak medya." dedi.