Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 18-04-2021 15:52   Güncelleme : 19-04-2021 00:27

ZONGULDAK TURİZMDE ÖN PLANA ÇIKACAK!

Zonguldak Valiliği, visitzonguldak.com internet sitesinin faaliyette olduğunu duyurdu.

ZONGULDAK TURİZMDE ÖN PLANA ÇIKACAK!

Zonguldak'ın Turizm değerlerini ön plana çıkarmak ve etkin tanıtımını yapmak üzere hazırlanan, visitzonguldak.com internet sitesinin faaliyete başladığı,bugün Valiliğin yaptığı açıklamayla duyuruldu.

Valiliğin yaptığı açıklamada,20 Nisan Salı günü düzenlenecek Turizm Haftası Etkinlikleri dördüncü oturumunda kamuoyuna tanıtılıcak olan visitzonguldak.com internet sitesi aracılığıyla,Zonguldak’a ait turizm ögelerinin aktif ve güncel tanıtımının yapılması ve geniş kitlelere ulaşılması hedeflendiğine değinilerek şu ifadelere yer verildi;”Zonguldak’ın turizm değerlerini ön plana çıkarmak ve etkin tanıtımını yapmak üzere hazırlanan visitzonguldak.com internet sitesi hizmete alındı.

 

Zonguldak Valiliği koordinasyonunda yürütülen turizm odaklı çalışmalar çok yönlü olarak devam ediyor. Bu kapsamda, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından yerel paydaşların da desteğiyle kısa süre içinde tasarlanan ve yayına alınan visitzonguldak.com internet sitesi aracılığıyla ilimize ait turizm ögelerinin aktif ve güncel tanıtımının yapılması ve geniş kitlelere ulaşılması hedeflenmiştir.

 

@tabiatiylabatikaradeniz ve @visit_zonguldak isimli sosyal medya hesaplarıyla da desteklenen internet sitesinde, ilimizi tanımak ve ilimize gelmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin ihtiyacı olan her türlü bilgi sağlanmış ve yönlendirmeler yapılmıştır. Bu kapsamda; ilimize nasıl gelinir, nerede kalınır, neler yenir, neler yapılır gibi menülerle ilimize gelecek misafirlerimiz için bir rehber oluşturulmuştur.  İnternet sitesinde ayrıca, kıyı alanları, doğal alanlar, spor aktiviteleri, lezzet durakları, tarihi-kültürel alanlar, müzeler, gözlem noktaları, endüstri mirası, aktiviteler, ulaşım gibi menülerle de ziyaretçilere yönlendirici bilgiler verilmiştir.

 

Turistlerin ilimizden en yüksek memnuniyeti sağlamaları amacıyla harita destekli gezi ve eğlence rotaları oluşturulmuş ayrıca var olan destinasyonlar üzerinden kendi rotalarını oluşturmalarına da imkan sağlanmıştır.

 

Ayrıca, ilimize ilişkin turizm konusunda fikri olan ve bu düşüncesini paylaşmak isteyenler için “Bir Fikrim Var” butonundan doğrudan Zonguldak Turizm Tanıtım Çalışma Grubu’na ulaşmaları sağlanmıştır.

 

Söz konusu internet sitesi, 20 Nisan Salı günü yapılacak olan Turizm Haftası Etkinlikleri dördüncü oturumunda kamuoyuna tanıtılacaktır. Ayrıca, İnternet sitesinin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla yabancı dilde (İngilizce) hizmete alınması için de ön çalışmalar yapılmaktadır.”