Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 26-11-2021 11:26   Güncelleme : 26-11-2021 16:09

ZONGULDAK GENELİNDE ÇOCUKLUK ÇAĞI OBEZİTESİ İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı birlikteliğinde kent genelinde çocukluk çağı obezitesiyle mücadele projesine yönelik çalışmalar devam ediyor.

ZONGULDAK GENELİNDE ÇOCUKLUK ÇAĞI OBEZİTESİ İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı birlikteliğinde kent genelinde çocukluk çağı obezitesiyle mücadele projesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çerçevede gerçekleştirilen toplantıya Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu, Merkez Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Mustafa Gümüş ve Doç. Dr. Ömercan Topaloğlu, Merkez İdari Müdürü Mustafa Pür, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanı Dr. Ömer İnan Güven, ZBEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesi Çocuk Endokrinologu Uzm. Dr. Esra Bilici, İl Sağlık Müdürlüğünden Dr. Ayşe Türk, İl Sağlık Müdürlüğünden Dr. Cansu Surat Helvacı, İl Sağlık Müdürlüğünden Dyt. Miyase Koru katıldı.

Toplantıda şehir genelinde Ortaokullarda Obeziteyle Mücadele Eylem Projesi-FITZON verileri ile güncel veriler gözden geçirildi. Obezite ile ilgili Sağlık Bakanlığının stratejik eylem planları çerçevesinde Zonguldak’ta obezite ile mücadelede yapılacaklar (sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite ve diğerleri) ve hedefler gözden geçirildi. Sonraki toplantılar için gerekli planlamalar yapıldıktan sonra toplantı karşılıklı görüşlerle tamamlandı.