Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 26-08-2021 12:40   Güncelleme : 26-08-2021 17:22

ZONGULDAK BAROSU'NDAN 'SALDIRI' AÇIKLAMASI

Zonguldak Barosu Başkanlığı Yönetim Kurulu, geçtiğimiz günlerde Baro Başkanı Türker Kapkaç ve Denetleme Kurulu Üyesi     Namık Çağalı’nın bir restoranda yemek yedikleri sırada uğradıkları saldırı hakkında açıklama yayınladı.

ZONGULDAK BAROSU'NDAN 'SALDIRI' AÇIKLAMASI

Zonguldak Baro Başkanı Türker Kapkaç geçtiğimiz günlerde Denetleme Kurulu Üyesi Namık Çağalı ile birlikte bir restoranda yemek yedikleri sırada T.Y isimli bir şahıs tarafından saldırıya uğramıştı. Zonguldak Barosu Başkanlığı Yönetim Kurulu yaşanan olayla ilgili açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada,Baro Başkanı Kapkaç’ın sebepsiz olarak darp edildiği ve Kapkaç’ın ciddi şekilde yaralandığına dikkat çekildi. Ayrıca,saldırıyı gerçekleştiren T.Y’nin açılan soruşturma kapsamında 24 Ağustos günü tutuklandığı belirtildi. Açıklamada şu sözlere yer verildi;


“Baro Başkanımız Sayın Av. Türker KAPKAÇ ve Denetleme Kurulu Üyemiz Sayın Av. Namık Çağalı, 23.08.2021 tarihinde bir restoranda yemek yedikleri sırada orada bulunan T.Y. adlı kişinin saldırısına uğramışlardır. Söz konusu saldırı herhangi bir husumet sebebiyle gerçekleşmediği gibi meslektaşlarımız saldırganı tanımamaktadır. Saldırgan alkolün etkisi ile baro başkanımızın bulunduğu masaya gelerek, hiçbir sebep yokken başkanımızı darp etmiştir.  Saldırı sonrası başkanımızın gözlüğü kırılmış ve sol gözüne giren cam parçacıklarından dolayı ciddi şekilde yaralanmıştır. Başkanımızın Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ameliyatı gerçekleştirilmiş olup tedavi süreci halen devam etmektedir.

                   Mefhum saldırıyı gerçekleştiren T.Y. hakkında Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmış ve neticesinde 24.08.2021 tarihinde Zonguldak Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmıştır.

                    Zonguldak Barosu Başkanlığı olarak bugüne kadar her türlü şiddetin karşısında durduk, özelikle kamuoyunda bildiği gibi kadına karşı ve çocuğa karşı şiddete tepkimizi her platformda dile getirdik ve her türlü şiddetin önüne geçilmesi için mücadelemizi verdik.

                    Baro Başkanımız Sayın Av. Türker KAPKAÇ’ın yaralanmasına neden olan bu şiddete karşı da hukuki mücadelemizi vereceğimizi ve konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı bildiririz.

        Her ne şekilde ve kime karşı olursa olsun şiddete başvuranların gerekli yaptırımlarla karşı karşıya kalması için hukuk mücadelemize devam edeceğimizi, Zonguldak Barosu Başkanlığı olarak şehrimizde güven ve barış ortamının tesisi ve şiddettin yer almadığı bir toplum düzeninin sağlanması için her zaman olduğu gibi elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizi kararlılıkla bildiririz.

        Bu vesileyle Zonguldak Barosu Başkanı Sayın Türker KAPKAÇ’ın tedavisinin üstün gayretlerle gerçekleştirildiği Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin tüm sağlık emekçilerine; başta Başhekim Sayın Prof. Dr. Şenay ÖZDOLAP ÇOBAN, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Burak BAHADIR ve operasyonu gerçekleştiren Doç. Dr. Mehmet Orçun AKDEMİR olmak üzere teşekkürü bir borç biliriz.   

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”