Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 13-03-2021 15:25   Güncelleme : 13-03-2021 20:26

ZEKİ TOSUN VE POLAT TÜRKMEN 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLADI

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun,AK Parti Milletvekili Polat Türkmen,14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Tosun ve Milletvekili Türkmen yayınladıkları mesajda Doktorların ve Tüm Sağlık Çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladılar.

ZEKİ TOSUN VE POLAT TÜRKMEN 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLADI

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun,AK Parti Milletvekili Polat Türkmen,14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Tosun ve Milletvekili Türkmen yayınladıkları mesajda Doktorların ve Tüm Sağlık Çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladılar.

Başkan Tosun yayınladığı mesajda ‘’Sağlıkçılarımız her daim bizim sağlığımız için gece gündüz çalışan, bize hizmet veren insanlardır. Bunun en güzel örneğini de yaşadığımız Kovid Pandemi salgınında da yaşamış bulunmaktayız. ‘’ diyerek şu sözlere yer verdi;’’Tüm insanların sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri, hastalıktan korunmaları ve bir hastalığa yakalandıklarında tedavilerinin yapılmasında, hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının vazgeçilmez bir yeri vardır. Sağlıkçılarımız her daim bizim sağlığımız için gece gündüz çalışan, bize hizmet veren insanlardır. Bunun en güzel örneğini de yaşadığımız Kovid Pandemi salgınında da yaşamış bulunmaktayız. Kovid ile mücadelede en ön sahta hayatlarını hiçe sayarak mücadele eden sağlık çalışanlarımız bu uğurda da çok sayıda şehitler vermişlerdir. Türkiye’de insanların sağlıklarına kavuşmaları için, ‘Hipokrat Yemini’ ederek tüm zorluklara rağmen mesleklerini büyük bir özveriyle sürdüren, kutsal bir mesleğin mensubu olan hekimlerimizin Tıp Bayramı’nı kutluyorum.’’ Ayrıca İl Başkanı Tosun, toplumsal hayattaki bütün bireyler açısından tıbbın ve sağlık camiasının öneminin tartışılmaz olduğunu belirterek ekledi; “Canımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin gerçekleştirdikleri özverili çalışmalara her zaman minnet duyduk. Kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Sağlık hizmetlerine yönelik yatırımları artırarak, sağlık hizmetleri kalitesini yükseltmek, bütün vatandaşlarımızın eşit koşullarda hizmetlerden yararlanmalarını sağlamak temel hedeflerimizdendir. Sağlık alanında evrensel standartları yakalayan ülkemiz, bu alanda büyük reformlar gerçekleştirmiştir. Bilgi çağını yaşadığımız bu dönemde, tıpta yaşanan gelişmeleri yakından takip eden hastanelerimiz, üniversitelerimiz ve sağlık merkezlerimizin sayısı hızla artmaktadır. Sağlıkta geçmişe nazaran çağ atlayan Türkiye, uyguladığı politika ve geliştirilen modellerle Avrupa’ya hatta dünyaya bile örnek olmuştur.Bu duygu ve düşüncelerle doktorlarımızın ve sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, hayatlarını kaybetmiş olan sağlık çalışanlarımıza Allahtan rahmet diliyor, doktorlarımıza, hemşirelerimize, ebelerimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum"

Milletvekili Polat Türkmen ise ‘’Gece gündüz, yağmur çamur demeden, bayram tatil bilmeden insan yaşamına saygı çerçevesinde büyük bir özveriyle sağlıklı bir toplumun oluşması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen tıp camiamıza da, bu gelişmelerle beraber göstermiş oldukları gayretleri için şükranlarımı sunuyorum.’’ İfadelerine yer verirken mesajına şu sözlerle devam etti,“Sosyal devlet anlayışının en önemli unsurlarından biri olan sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesi, dünyanın en değerli varlığı olan insan ve onun sağlığının arz ettiği önem kuşkusuz her zaman birinci öncelik teşkil etmektedir.Bunun neticesinde tıp biliminin neferleri doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız ülkemizin göz bebeği konumundadırlar. Gece gündüz, yağmur çamur demeden, bayram tatil bilmeden insan yaşamına saygı çerçevesinde büyük bir özveriyle sağlıklı bir toplumun oluşması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen tıp camiamıza da, bu gelişmelerle beraber göstermiş oldukları gayretleri için şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle; Tıp Bayramı olarak kabul edilen bu anlamlı günde, Kovid Salgını sürecince en ön safta yer alan ve hayatlarını hiçe sayan, sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakarca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı'nı kutluyor, kendilerine başarılar diliyorum."