Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 22-09-2021 16:19   Güncelleme : 23-09-2021 00:32

ZAFER PARTİSİ TEŞKİLATLANIYOR: İL BAŞKANI'NI AÇIKLAYACAKLAR

Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Oğuzhan Turhan, Zafer Partisi Zonguldak İl Başkanlığı'na gelecek ismin yakın zamanda açıklanacağı ve parti binasının açılacağını duyurdu.

ZAFER PARTİSİ TEŞKİLATLANIYOR: İL BAŞKANI'NI AÇIKLAYACAKLAR

Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Oğuzhan Turhan, Zafer Partisi Zonguldak İl Başkanlığı'na gelecek ismin yakın zamanda açıklanacağı ve parti binasının açılacağını duyurdu.

Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Oğuzhan Turhan, gündeme dair açıklamalarda bulunarak, Zafer Partisi'nin amaç ve hedeflerini açıkladı. Öte yandan Turhan, Zonguldak İl Başkanlığı binasının da yakın zamanda açılışının yapılacağını ve İl Başkanlığı yapacak ismin de kamuoyuna duyurulacağını da bildirdi. 

Turhan'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle: 

"Değerli Zonguldaklı hemşerilerim ve ilimizdeki zafer partimize gönül veren çok kıymetli yol arkadaşlarım.
Bildiğiniz üzere 26 ağustos günü Ankara da Partimizin kuruluşunu gerçekleştirdik. 
Büyük Türk Milletinin bütün mensuplarını, zengin, özgür, güvenli ve sosyal adaleti benimsemiş, geleceğe güvenle bakan bir Türkiye’de yaşatabilmek. 

Ülkemizin yaşadığı ve ülkemizi beka/varlık tehdidi ile karşı karşıya bırakan ağır ve derin krizi aşabilmesi için Türkiye’nin ve Türk Milletinin menfaatlerini gerçekleştirecek radikal kararları tavizsiz şekilde alabilecek bir siyasi iradeye kavuşulması zorunludur. Zafer Partisi, Türkiye’yi Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliğini benimseyen kadroların öncülüğünde bu çöküş sürecinden çıkarmak ve yeni ZAFERLERE ulaştırmak amacı ile kurulmuştur.
Türk Milletinin hukukuna yapılan saldırı ve sürdürülen savaş karşısında gerek Saray Rejimi gerek sarı muhalefet tam bir teslimiyet ve duyarsızlık içindedirler.
Türk Milleti’nin Anadolu’da egemenliğinin temelini sarsmak, ülkemizi istikrarsızlaştırmak ve nihayetinde Yugoslavya, Irak, Suriye, Lübnan gibi iç savaşa sürüklenmek isteniyor. Türk kentleri, ilçeleri adım adım örtülü bir istila ile ediliyor. Emperyalizm askeri okullarında ülkemize yönelik yönlendirilmiş göçleri, politik savaş olarak adlandırıyor. Amaçları, Türkiye’yi sığınmacılar üzerinden iç çatışmaya sürüklemek ve Türkiye iç çatışma ile mücadele ederken, Türkiye’den güney ve doğu Anadolu’yu koparmaktır.
Bizler, sevgili ülkemize yönelik hayâsızca bir akına karşı gövdelerimizi siper etmemiz gereken bir süreçte Türk Milletinin huzurunu, barışını, refahını ve Türkiye’nin birliğini savunmak için, Türk Milletinin İstiklal Harbimizden 100 sene sonra ülkemize yönelik ikinci saldırısı karşısında Türk Milletini zafere doğru ilerletmek için Zafer Partisini kurarak bir araya geldik.

"ZAFER PARTİSİ ÜRETİMİN, KALKINMANIN,İŞİN VE ZENGİNLİĞİN PARTİSİDİR"

Zafer Partisinin amacı; Büyük Türk Milletinin bütün mensuplarını, zengin, özgür, güvenli ve sosyal adaleti benimsemiş, geleceğe güvenle bakan bir Türkiye’de yaşatabilmektir. 

Zafer Partisi, Türkiye’yi Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliğini benimseyen kadroların öncülüğünde bu çöküş sürecinden çıkarmak ve yeni ZAFERLERE ulaştırmak amacı ile kurulmuştur.
Gücünü eşsiz, emsalsiz ve şanlı tarihinden alan Zafer Partisi, insanlığını vatan sevgisinden, çalışma şevk ve heyecanını milletine ve milletinin değerlerine duyduğu sadakatten almıştır. Milletine olan sevgisini Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliği olarak adlandırmış ve Milliyetçiliğini siyasal faaliyetlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, hukuka bağlı, güçlü bir devlet haline getirilmesi ve milletinin refah içinde yaşaması ülküsünün politik ifadesi olarak tanımlamaktadır. 

Zafer Partisi bütün vatanseverlerin Birinci Meclis ruhu ile Türkiye için birlikte mücadele etme kararlılığının bir ifadesidir.

"Z KUŞAĞI DEĞİL, ZAFERE KOŞACAK OLAN TÜRK GENÇLİĞİ"

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı iseniz gereken liyakate sahip olduğunuz takdirde başka hiç bir özelliğiniz Zafer Partisi’nde ve daha sonra devlet yönetiminde ilerlemenizi durdurmayacak veya yardımcı olmayacaktır.
Zafer Partisi olarak gençlerimize, düşünce özgürlüğünü, demokrasiyi, şeffaf ve hesap verilebilirliği olan bir Türkiye’yi sizinle beraber yeniden inşa edeceğimize söz veriyoruz. Sloganımız “Türk Gençliği Aldatılamaz”.

"KÖY OKULLARINI AÇACAĞIZ, ANDIMIZI OKUYACAĞIZ"

Milli birliğimizin sağlanmasında önemli bir adım da köy okullarının tekrar açılması olacaktır. Her köy okulunda en az bir öğretmenimizi görevlendireceğiz. Köy okullarında tekrar İstiklal Marşı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Orhun Abideleri olan Andımız okunacak. Köy okullarının açılması ile birlikte köylerimiz canlanacak, köylerde üretim tekrar başlayacak.

"TÜRK MİLLETİ MİLLİ BİRLİĞİNİ TEKRAR KURACAK"

Tarihin en zor ve tehlikeli coğrafyası olan Anadolu’da cepheleşerek yaşamamız mümkün değildir. Zafer Partisi, cephelerden birisinin parçası olmayı ve diğer yurttaşlarımıza düşmanca bakmayı reddetmektedir. Zafer Partisi ittifakı Türk Milleti ile yapacaktır.

Ekonomik Krizi Aşacağız 

Türkiye’nin aşması gereken krizlerden birisi de hiç şüphesiz ekonomik krizdir. Türk ekonomisi ile ilgili değişik rakamlar verilebilir. Anca özet verelim. 2002’de Türk ekonomisi dünyanın 16.büyük ekonomisi idi. 2021’de Türk ekonomisi dünyanın 20.büyük ekonomisi olarak 19 yıl içinde 4 sıra gerilemiştir.

"ENKAZ DEĞİL, MOLOZ DEVRALACAĞIMIZIN FARKINDAYIZ"

Bu bilinçle bu durumun üstesinden en kısa süresinde gelinebilmesi için gereken tüm ekonomik tedbirleri almış, projeleri, politikaları hazırlamış durumdayız. Zafer Partisi Türk ekonomisini yeni bir eksene oturtacaktır. Türkiye sürdürülebilir planlı kalkınma sürecine girecektir. Devletin her kazancı öncelikle Türk Milletinin gelişimi ve gelecek endişesi taşımaması için kullanılacaktır
Tarım, sanayi ve hizmet kesimlerindeki maliyetler üzerinde baskı yaratan girdilerin daha ucuz bir şekilde elde edilmesine imkân veren düzenlemeler yapacağız. Program felsefesi doğrultusunda partimiz Tarım Eylem Planı’nı hazırlamıştır.
Devlet Planlama Teşkilatını tekrar kuracağız. 12 Yıllık Kalkınma planları ile devletin kaynaklarını israf etmeden en verimli alanlarda üretimi hedefleyerek harcayacağız. İtibarı saraylarda değil, yüksek katma değerli üretimde arayacağız.
AVM’ler yerine fabrikaların inşa edildiği bir Türkiye’ye ilerleyeceğiz. Türk sanayicisinin üretiminin önündeki bütün engelleri kaldıracağız. Yerli malı üretimi, devlet kaynakları ile destekleyeceğiz
Zafer Partisi, çevre politikasını Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin varlık mücadelesinin parçası olarak görmektedir. Çevremizin tahribatı neticesinde dünya büyük bir iklim değişikliği sürecine girmiştir.
Partimizin çevre konusunda “vatan sevgimize dayanan Vatan Toprağı Kutsaldır; kirletilemez, hor kullanılamaz ve sömürülemez” yaklaşımını benimsemektedir. Çevrenin ve tabiatın korunması ve gelecek nesillere en güzel şekilde devredilmesi temel yükümlülüklerimiz arasında yer alır.
“Millî kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağız!” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği ülküye varmak için kültür ve sanat politikamız parti programımızın nirengi noktasını teşkil etmektedir.
Emperyalizm, emperyalizmin yerli uşakları, satılık aydınlar, vatansız basın, “Suriyelilerin partileri” her birlikte üzerimize saldıracaklar. Türk Milletinin inşa ettiği son savunma hattını Zafer Partisi’ni aşmak için her türlü saldırı, iftira, tahrik, örtülü operasyon gerçekleştirilecektir. Bizde bu saldırılara karşı en sert şekilde gereken cevabı vereceğiz.
Zafer Partisi hukuka bağlı bir devlet, iktisadi refah içinde bir millet oluşturulabilmesi için BİLİM-BİRLİK-BARIŞ’ı odak alan şu ilkelerin gerekli olduğuna inanmaktadır:

Değerli Zonguldaklı hemşerilerim ve ilimizdeki zafer partimize gönül veren çok kıymetli yol arkadaşlarım.
Gücünü eşsiz, emsalsiz ve şanlı Türk tarihinden alan Zafer Partisi, insanlığını vatan sevgisinden, çalışma şevk ve heyecanını milletine ve milletinin değerlerine duyduğu sadakatten almıştır. Milletine olan sevgisini Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliği olarak adlandırmış ve Milliyetçiliğini siyasal faaliyetlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, hukuka bağlı, güçlü bir devlet haline getirilmesi ve milletinin refah içinde yaşaması ülküsünün politik ifadesi olarak tanımlamaktadır.
Ortak aklı ortaya çıkarma, şeffaflık, özgür düşünce, düşündüğünü çekinmeden ifade etme, yaşam boyu öğrenme, sürekli gelişme, dürüstlük, samimiyet, sorumluluk, devlete sadakat ve millete merhamet sevgi ve insana hürmet vazgeçemeyeceğimiz temel değerlerimizdir. 
Son olarak da şu bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Tüm Türkiye de olduğu İlimizde de teşkilatlanma çalışmalarına devam etmekteyiz. Geçen günlerde Teşkilatlardan Sorumlu Genel başkan yardımcımız Ali Dinçer ÇOLAK Beyin ilimizi ziyaretinde belirlediğimiz değerler doğrultusunda görüşmelerimiz devam etmektedir.  İlerleyen günlerde kurucu il başkanımızı belirleyip il binamızı açacağız. 

Bu mücadelemizde bizimle yol yürümek isteyen tüm Zonguldaklılar partimiz il başkanlık binamızın açılışına kadar internet resmi web sitemizden de bizlere ulaşabilir Ve bu kutlu mücadelede aramıza katılıp destek olabilirler.

Zafer Partisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği istikamette, Cumhuriyet değerlerimizin çizdiği çerçevede ve Türk milliyetçiliğinin öncülüğünde birleşenlerin, birleşmek isteyenlerin eseridir.
Selam Saygı ve Dua ile 
Ne mutlu TÜRK’üm diyene..!!"