Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 12-01-2022 15:42   Güncelleme : 12-01-2022 19:12

YILMAZ, MİLLETVEKİLİNİN TERÖRİSTLE ÇEKİLEN FOTOĞRAFI HAKKINDA KONUŞTU:”TERÖRLE FİKİR HÜRRİYETİNİ AYIRMAK GEREK”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sekreteri Medeni Yılmaz HDP Mİlletvekili Semra Güzel’in teröristle çekilmiş fotoğrafı için konuştu.

YILMAZ, MİLLETVEKİLİNİN TERÖRİSTLE ÇEKİLEN FOTOĞRAFI HAKKINDA KONUŞTU:”TERÖRLE FİKİR HÜRRİYETİNİ AYIRMAK GEREK”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sekreteri Medeni Yılmaz ve Kurucu Rektör İhsan Günaydın bugün itibariyle Zonguldak’a geldi. Geçtiğimiz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İl merkezinde ilk ziyareti Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ne (ZGC) gerçekleştirdi.Ziyarette,DEVA İl Başkanı Fatih Keleş ve yönetimi bulundu. Genel Başkan yardımcısı ve yönetimini ZGC Başkanı Derya Akbıyık ve basın mensupları karşıladı.Genel Başkan Yardımcısı Medeni Yılmaz basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Başkan Yardımcısı Yılmaz gazetecilerin

“HDP Mİlletvekili Semra Güzel’in teröristle çekilmiş fotoğrafı için ne düşünüyorsunuz?” sorusunu şöyle yanıtladı;

 

“Yani bu kabul edilebilir bir şey değil. Böyle bir pozisyon manzara kabul edilemez. Fikir hürriyeti sonuna kadar ama terörle kesilirse birbirinden ayırmak gerekiyor. Manzara kabul edilebilir değil.5 yıl neden bekletildi. Bu manzaranın oluşmasında geçen beş yıl sürede neden beklendi? Ülkede gündem değiştirmek için bir şeyler yapılıyorsa hepimiz sorgulamalıyız.”