Türkiye Geneli
Giriş Tarihi : 02-06-2021 10:28   Güncelleme : 02-06-2021 18:59

YENİMAHALLE'DE SPOR TESİSLERİ NORMALLEŞMEYE HAZIR

Mehmet Haberal yüzme havuzlarından her yıl yaklaşık olarak 250 bin kişi faydalanıyor. Yenimahalle Belediyesi, olimpik yüzme havuzu ve spor tesislerinin 5'incisini ise Ata Mahallesi'ne kazandırmak için gün sayıyor.

YENİMAHALLE'DE SPOR TESİSLERİ NORMALLEŞMEYE HAZIR

Mehmet Haberal yüzme havuzlarından her yıl yaklaşık olarak 250 bin kişi faydalanıyor. Yenimahalle Belediyesi, olimpik yüzme havuzu ve spor tesislerinin 5'incisini ise Ata Mahallesi'ne kazandırmak için gün sayıyor.

Başkent'in en büyük ve en donanımlı spor merkezleri ve yüzme havuzlarına sahip Yenimahalle Belediyesi, normalleşmenin başlamasıyla birlikte spor tesislerinin kapılarını her türlü tedbiri alarak açtı.
Pandemi tedbirlerinin eksiksiz olarak uygulanacağını kaydeden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Göreve geldiğimiz günden bugüne ilçemize birçok spor tesisi kazandırdık. Amacımız ilçemizde her kesimin sporla tanışması ve sağlıklı kalması. Normalleşme döneminin başladığı bu günlerde tesislerimizin kapılarını tekrar vatandaşlarımıza açtık. Belediye olarak bütün tedbirleri aldık.”dedi.

4 ADET TAM DONANIMLI SPOR MERKEZİ

Yüzme havuzlarının yanı sıra spor merkezleriyle de örnek gösterilen Yenimahalle Belediyesi, 7'den 70'e tüm kursiyerleriyle tekrar buluşuyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi, Aydın Onur Spor Merkezi, Serhat Spor Merkezi ve Turgut Özal Spor Merkezi hem amatör spora hem de ilçe sakinlerine kucak açıyor. Hentbol, voleybol, futbol, basketbol, badminton, yüzme, buz pateni, bilardo, taekwondo, jimnastik, masa tenisi, kickboks, bocce, boks, dart, karate, muaythai, wushu-kung-fu branşlarında lisanslı 654 sporcusu olan Yenimahalle Belediyesi, ayrıca 4 adet tam donanımlı Vatandaşlarımıza düşen görev ise maske ve mesafe kuralına uyarak zinde kalmak" dedi.

4 ADET OLİMPİK YÜZME HAVUZU

Ankara'nın en çok havuza sahip belediyesi olma unvanını elinde bulunduran Yenimahalle Belediyesi, ilçenin dört bir yannıa konumlandırılan ve kapıların açan Prof. Dr. Mehmet Haberal, Hacı Sabancı, Bülent Ecevit, Turgut Özakman ve yüzme havuzlarından 250 bin kişi faydalanıyor.Yıllık 20 bin 334 üyeye de spor yapma imkanı sağlıyor.

YENİMAHALLE'DE SPORLA İÇ İÇE BİR YAŞAM

Yenimahalle'nin spor alanında Ankara'nın örnek ilçesi olduğunu vurgulayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Spora önemli yatırımlar yaptık, yapıyoruz. İlçemize kazandırdığımız spor tesisleri çoğu büyükşehirlerde bile yok. Biz Yenimahalle'de sporla iç içe bir yaşam istiyoruz. Yenimahallelilerin spor yapmasını, gençlerin sporu sevmesini, ilçemizde milli sporcular yetişmesini istiyoruz" dedi.