Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 26-04-2021 13:14   Güncelleme : 26-04-2021 20:22

YARIŞ HAYATI BİTEN ATI SAHİPLENDİLER: İŞE BİLE ONUNLA GİDİYORLAR

Zonguldak'ta yaşayan 43 yaşındaki Tunay Keskin, atlara olan sevgisi ve arkadaşının isteği üzerine yarış hayatı biten Casnar'ı sahiplendi.  Casnar'ı Zonguldak'a getiren Tunay Keskin ve Emre Baykal, tüm gününü Casnar ile geçiriyor. Keskin ve Baykal, işe gidip gelirken bile Casnar ile yolculuk yapıyor. 

YARIŞ HAYATI BİTEN ATI SAHİPLENDİLER: İŞE BİLE ONUNLA GİDİYORLAR

Zonguldak'ın Tepebaşı Mahallesi'nde yaşayan 43 yaşındaki Tunay Keskin, 6 ay önce arkadaşının isteği ve sevgisi üzerine bir at sahiplenmeye karar verdi. Keskin, jokey arkadaşlarının tavsiyesi üzerine yarış hayatı biten 'Casnar' ile tanıştı. Casnar'ı sahiplenen Keskin, yaşadığı mahallede yaşam alanı oluşturdu.
Keskin'in 42 yaşındaki arkadaşı Emre Baykal da, Casnar ile özel olarak ilgilenmeye başladı.Özel ilaç ve yiyeceklerle beslenen Casnar, en son Kocaeli'nde yapılan 1200 metrelik kum koşuda 8'inci oldu. 
Keskin, küçük yaşlardan beri atlarla ilgilendiğini, bu yüzden de böyle bir karar verdiğini söyledi. Keskin; "Arkadaşım bana at almak istediğini söylüyordu, bende alalım dedim; jokey arkadaşlarım var. Onlara söyledim, 
bana Casnar'ı önerdiler. Bende aldım. 11 yarış koştu Kasnar, birinciliği yok. Yarış hayatı bittiği için biz onu sahiplendik.
Küçüklüğümden beri bizim atlarımız vardı zaten, ben atlara sürekli biniyordum. Şans işte... Süvari birliğinde askerlik yaptım.
Orada da sevilen biri oldum, atlara biniyordum oralarda. 20 yıl geçti aradan ama; at sevgimiz devam etti." dedi. 

"GÜNÜN ÇOĞUNU ONUNLA GEÇİRİYORUM"

Baykal da, arkadaşına böyle bir fırsat için teşekkür ederek tüm gününü Casnar ile geçirdiğini,çoğu zaman işe bile Casnar ile gidip geldiğini, bu yüzden de çoğu zaman çevrenin tuhaf bakışları ile karşı karşıya geldiğini belirtti. Baykal; "Kasnar gibi bir ata sahip olduğum için çok mutluyum. Günün çoğunu zaten onunla geçiriyorum. Vakit buldukça bol bol geziyoruz. Çarşı,dağ,taş,bayır, asfalt,deniz, neresi olursa hiç fark etmiyor." ifadelerine yer verdi.

Haber:Duygu ELMA