Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 03-07-2021 12:11   Güncelleme : 03-07-2021 17:09

YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERLERİ PERSONELİYLE ÖNEMLİ TOPLANTI 

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü'nde orman yangınlarında görev yapan yangın söndürme helikopteri uçuş personeliyle toplantı gerçekleştirildi. 

YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERLERİ PERSONELİYLE ÖNEMLİ TOPLANTI 

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü Cemaller Yangın Yönetim Merkezi'nde orman yangınlarıyla mücadelede görev yapan yangın söndürme helikopterleri uçuş personeliyle toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Bölge Müdür Yardımcısı İsmail Çetin, Koruma Şube Müdürü Ersan Kabakçı, Karabük ve Safranbolu İşletme Müdürleri, Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri ile  yangın söndürme helikopterlerinin görevli personeli katıldı. 
Toplantının açılışında konuşma yapan Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu; "İçinde bulunduğumuz yaz aylarıyla birlikte orman yangınlarıyla mücadele çalışmaları da hız kazandı. Bu doğrultuda orman varlığı bakımından zengin olduğu kadar yangınları bakımından da hassas olan Karabük’ te bu çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Ekiplerimizi sürekli teyakkuzda tutalım. İş güvenliği konularında titiz davranalım.  Rüzgarlar ne kadar şiddetli ise, ağaçlar o kadar güçlü olur. Engeller insani durdurmak için değil güçlendirmek için vardır. Yangınsız ve kazasız bir sezon diliyorum."diye konuştu. 
Toplantıda orman yangınlarına müdahale sırasında hava gücünü oluşturan helikopterlerin yangına müdahale prensipleri üzerinde duruldu. Koruma Şube Müdürü  tarafından yapılan sunumla 2021 yılı yangınla mücadele konusunda hava araçlarından istenilen performans ve çalışma şekli anlatıldı.