Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 07-06-2021 13:52   Güncelleme : 07-06-2021 20:25

VİCDANSIZLAR: YAVRU KÖPEK, ORMANLIK ALANDA İŞTE BU HALDE BULUNDU!

Zonguldak'ta, darp edilerek ormanlık alana atılan yavru köpeğin kopmak üzere olan iki bacağı kesildi...Hayvanseverler, yaşam savaşı veren yavru köpek için üzüntüsünü ifade ederek hayvana yönelik şiddetin son bulmasını istedi.

VİCDANSIZLAR: YAVRU KÖPEK, ORMANLIK ALANDA İŞTE BU HALDE BULUNDU!

Zonguldak'ın Rat Mahallesi'nde ki ormanlık alanda geçtiğimiz hafta ön iki bacağı kopmak üzere olan yavru köpeği görenler, durumu hayvansever Seda Mercan'a bildirdi. 
Zonguldak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ekipleriyle verilen adrese giden Mercan, köpeği alarak özel veteriner kliniğine götürdü.Acil olarak ameliyata alınan köpeğin ön sol bacağı tamamen, ön sağ bacağı ise ortadan ampute edildi. Kalça ve arka ayaklarında kırıklar bulunan yavru köpek, ameliyatın ardından yoğun bakımda gözlem altına alındı....Tedavisi süren köpek, yaşam savaşı veriyor. Veteriner hekim Önder Alkan, yavru köpeğin durumu hakkında bilgi verdi. Alkan; "Hastamız 1 hafta önce bize ulaştı. Ormanda bulduklarını söylediler, hayvanseverler bize getirdiler ama; ne olduğunu bilmiyoruz. Bir bacak tamamen kopmuş vaziyette, diğer bacak ortadan kopmuş. Arka kalça ve arka bacağıda  kırılmış. 4 ayrı yerden ameliyat oldu. Dünden bugüne biraz daha iyi. 10 gün hayati tehlikesi var ama inşallah iyileşeceğini düşünüyoruz." dedi.

HAYVANSEVERLER TEPKİLİ

Köpeğin bakımını üstlenen hayvansever Seda Mercan, yaptığı araştırma sonucu köpeğin bir bahçeye girmesi sonucu kişi veya kişilerce sopayla darp edildiğini iddia etti. Mercan; "Köpeğin 4 bacağının kırık olduğu söylendi. Bir tanesi kopmak üzereymiş. Hemen belediye ekipleri sağ olsun aldılar. Kliniğe aldık. Bir bacağı kopmak üzereydi. Diğer bacaklarını da sopayla döverek kırmışlar. Sebep bahçeye girdi diye. Bu şiddetlerin önüne geçilmesi lazım artık. Benim bütün vakalarım şiddet mağduru. Bu yasasın bir an önce çıkmasını istiyoruz. Yasa çıkamadığı sürece bu kısır döngü devam edecek." diye konuştu.

Haber:Duygu ELMA